Rapor yayınlayan ilk mevduat bankası

Akbank, çevreyi korumayı ve toplumun yaşam kalitesini arttırmayı amaçlayan projelere destek oluyor.

1.10.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Rapor yayınlayan ilk mevduat bankası
Türkiye'de mevduat bankaları arasında bir ilke imza atarak 2009 yılında ilk "sürdürülebilirlik raporu"nu yayınlayan Akbank, çevreyi korumayı ve toplumun yaşam kalitesini arttırmayı amaçlayan projelere destek oluyor. Banka, sürdürülebilirlik konusunda yaptığı bu çalışmalar ve hazırladığı raporla uluslararası arenada itibarlı ödüllere de layık görüldü. Sürdürülebilirliği kurumun DNA’sına işlemeye çalışan bir kurum. Sürdürülebilirlik konusunda bulunduğu sektörde bu doğrultuda birçok ilke de imza atmış banka.

Örneğin; Türkiye'de mevduat bankaları arasında çevresel, sosyal ve ekonomik performansın değerlendirildiği GRI standartlarında “Sürdürülebilirlik Raporu”nu yayınlayan ilk banka oluğu gibi, Türkiye’de Birleşmiş Milletler Küresel ilkeler Sözleşmesi’ni ilk imzalayan banka da Akbank. Karbon Saydamlık Projesi'ne (CDP) Global 500 düzeyinde raporlama yapan ilk Türk bankası olma özelliğine de sahip olan Akbank bir yandan da sürdürülebilirlik politikalarıyla paralel girişimleri destekliyor.

ÖNCÜ OLDU
Müşterilerinin yaşamlarını kolaylaştırmayı temel ilke olarak benimsediklerini ifade eden Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, aynı zamanda onların sürdürülebilir bir çevrede, yaşam kalitesini korumalarına destek olacak kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarına da özen gösterdiklerinin altını çiziyor. Eğitim ve gençlikten, kültür ve sanat konularına kadar farklı alanlarda pek çok topluma katkı projesi yürüten Akbank’ın Türkiye’de “Sürdürülebilirlik Raporu”nu yayınlayan ilk banka olduğuna da vurgu yapan Binbaşgil konuşmasını şöyle sürdürüyor:

“Akbank olarak 2009 yılındaki ilk sürdürülebilirlik raporumuzun ardından 2010, 2011 ve 2012 yılı raporlarını da, çevresel, sosyal ve ekonomik performansımız kapsamında hayata geçirdiğimiz çalışmaları içerecek şekilde paylaştık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz