"Saha bankacılığı ile sadakat yakaladık"

Şekerbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk, gelişen ihtiyaçlara, teknolojik yeniliklere ve bankanın büyümesine paralel olarak her zaman iyileştirmeler ve geliştirmeler yaptıklarını vurguluyor.

26 EKİM, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Saha bankacılığı ile sadakat yakaladık
Anadolu bankacılığı misyonuyla hareket eden Şekerbank, CRM altyapısını 2007’de hayata geçirdi. Bugün kendi deyimiyle saha bankacılığı yapan banka müşteri sadakatini sağlamayı başarmış durumda.

Özellikle Tarım Bankacılığı Segmentinde 2008 den bu yana yaklaşık 9 bin köy ziyareti gerçekleştiren banka, müşterileri ile kurduğu yüz yüze iletişimi CRM  anlayışının temeli olarak alırken, tüm yapılarını müşteri odaklı organizasyonlara dönüştürdü.

Bundan 60 yıl önce Anadolu’da sayıları yüz binleri bulan kooperatif üyesi pancar çiftçisinin küçük birikimlerinin bir araya gelmesiyle kurulan Şekerbank, o günden bu yana kırsal kalkınma temelli bakış açısıyla müşterileriyle birlikte büyüyen bir yapıya sahip. Bugün Anadolu bankacılığı olarak tanımladıkları bu misyon doğrultusunda, bankacılık hizmetleriyle tanışmamış kesimleri de bankacılıkla tanıştırıyor.

Sadece büyük şehirleri ve büyük firmaları değil, Anadolu’daki bölge ve şehirlerden gelen projeleri de öncelikleri arasına alan Şekerbank, diğer taraftan sektördeki köklü deneyimi ile müşterileriyle güven ve sadakate dayanan bir ilişki kurmayı başardı.

CRM mantığı çerçevesindeki altyapısını resmi olarak 2007 yılında hayata geçiren ve 2011-2012 döneminde de teknolojik geliştirmelerle sistemlerin oturtulmasını sağlayan bankanın, şu anda yüzde 65’i Anadolu’da bulunan 71 il ve 101 merkez dışı ilçedeki şubelerinin birçoğu yaklaşık yarım asırdır aynı yerde hizmet veriyor.

Şekerbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk, ofis bankacılığı değil saha bankacılığı yaptıklarını belirtiyor. Ertürk, gelişen ihtiyaçlara, teknolojik yeniliklere ve bankanın büyümesine paralel olarak her zaman iyileştirmeler ve geliştirmeler yaptıklarını da vurguluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz