Türkiye'nin gönlü zengin 50 iş insanı

"Türkiye'nin Gönlü Zengin 50 İş İnsanı'nı araştırdık.

1.06.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Türkiye'nin gönlü zengin 50 iş insanı


FATMA ŞAHİN / AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANI "BİR İNSAN DEĞİŞTİREN DÜNYAYI DEĞİŞTİREBİLİR"
GÖNÜLDEN YAPILAN İŞLER

Gönül kelimesinin kelimelerle ve rakamlarla karşılığını ifade etmek zordur. Gönül duygularla çevrilmiş bir kelimedir. Yunus Emre'nin "Ben gelmedim dava için, benim işim sevgi için, dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldim” sözleri belki de bunu anlatan en güzel cümledir. Bu yüzden gönülden yapılan işler ve davranışlar, söylenen sözler aynı zamanda mekâna ve zamana sığmayan işler, sözler ve davranışlardır.

EN ÖNEMLİ DEĞER
Gönüllü olmak, 21 'inci yüzyılın en önemli değerlerinden biri olan sosyal sorumluluk sahibi olmanın da karşılığı. Gönüllü olmak, vererek çoğalmanın bir yolu. Köklü bir medeniyetin, "Komşusu açken tok yatan bizden değildir” inancın varisleri olarak gönlü zenginler projesinin toplumda önemli karşılığının olacağına inanıyorum. Çünkü bu doku, bizi biz yapan değerler içinde yer alıyor.
YARINLARIN YÜKÜNÜ TAŞIYALIM
Yola çıkarken "Kimse mutlu olmadıkça biz mutlu olamayız” demiştik. Bunu başarmak için işte bu gönül ehli insanlara ihtiyacımız var. Çünkü gönlü zenginlerden uzanan eller umut olacak, gelecek olacak... Yarınlar için bu yükü hep birlikte taşıyalım diyorum ve 'Gönlü Zenginler'le bu kutlu yürüyüşü yapmak istiyoruz.
GELECEĞE YATIRIM
İnsana yapılan her ekonomik, sosyal, kültürel yatırım, bireysel gelişme ve toplumsal kalkınma adına çok boyutlu gelişme olarak geri dönüşüm sağlar. Hayatı değerlendirmenin en iyi yolu, kendini geliştirmek, bu ülkeye katkı sağlamanın yanında, kendinden sonra da devam edecek yatırımlar yapmaktan geçiyor.
PAYLAŞMA FIRSATI
Bu coğrafyanın, bu ülkenin, bu milletin, bize kazandırdığı insan sevgisi, maddi ve manevi değerler bütününü, bu ülkenin insanlarıyla, bu ülkenin çocuklarıyla, bu ülkenin gençleriyle paylaşmak için bugün önümüzde önemli bir fırsat var. Çünkü bir insanı değiştiren dünyayı değiştirebilir. Bugün dünyanın en güçlü ve kalıcı hareketleri kamu, sivil toplum, özel sektör, üniversite gibi tüm paydaşların işbirliği ve güç birliğinin sağlandığı hareketlerdir.
İNSANA HİZMET
Yeni dünyanın yükselen değeri sosyal sorumluluk. Devletler ve hükümetler de tüm politikalarını insana odaklı yapıyor ve insana yapılan yatırımın gelecek adına yapıldığının bilinci ile hareket ediyorlar. Son 10 yıldır hizmet hedefimizin merkezinde insan bulunuyor. "insanı yaşat ki devlet yaşasın” ilkesini tüm uygulamalarımıza yansıtmaya çalışıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz