Adrenalini seviyorum

Erkan Güral’la bol adrenalinli hobisini ve otomobil yarışlarının iş performansını nasıl olumlu etkilediğini konuştuk.

1.05.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Adrenalini seviyorum


"Ekip çalışmasını öğretiyor"
DİSİPLİN ÖNEMLİ
Motor sporlarının çok güzel bir özelliği var. Her işi bir disiplin içerisinde yapmak zorundasınız. İş dünyasında da bir disiplin var. Yarışa gitmeden önce bir plan program yapıyorsunuz. İş dünyasında da aynı şey geçerli. Ralli, insana ekip ve takım çalışmasının ne demek olduğunu öğretiyor.
İŞTE DE HIZI SEVİYOR
Rallinin yönetim becerilerini geliştirme konusunda büyük artıları var. Ekibiniz olmadan bu işi yapamazsınız. O nedenle motivasyon, ekibin dinamizmi, işe olan bağlılığı çok önemli. Dolayısıyla ben motor sporlarındaki yaşam tarzını iş hayatımda da sıkça kullanmışımdır. Bunun da artılarını hep gördüm. İşte de hızlı olmayı severim. İş bekletmeyi hiç sevmem.

"Hız deşarj olmamı sağlıyor"
KEYİF VERİYOR

Bugüne kadar yarışlarda çok büyük kaza geçirmedim ancak rallide her anınız tehlikelidir. Buna rağmen yarışlara girmemim tek nedeni adrenalini çok sevmemden kaynaklanıyor. Yarışmaktan çok büyük keyif alıyorum. Yoksa ralliye katılmak hem çok zor hem de çok meşakkatli bir spor.
YILDA 50 BİN TL
Ralliye katıldıktan 1 hafta sonra bile yarışın yorgunluğunu atamazsınız. Yarışlara katılmak için yılda en az 50 bin lirayı gözden çıkarmanız lazım. Tüm bu zorluklara rağmen sürati ve hızı seviyorum. Gaza bastığım anda sırtımın geriye yapışması bana inanılmaz bir adrenalin ve keyif veriyor. O an rahatlıyorum. Motor sporlarının bana en büyük katkısı deşarj olmamı sağlaması.

"Ailece rallici olduk"
“BABAM DA BAŞLADI”

Kız kardeşlerimin eşleri de motor sporlarına çok meraklı. Son iki yıldır onlar da yarışıyor. Bu arada babam da rallici oldu. Babam, klasik otomobil sporlarına çok meraklı. Son birkaç yıldır o da yarışıyor.
MÜZE PROJESİ
Babam, geçen ay Sapanca’da düzenlenen klasik otomobil rallisine katıldı. 4 tane klasik otomobili var. Otomobil koleksiyonunu geliştiriyor. Bunları daha sonra müzede toplamak istiyor.
OĞLU DA İLGİLİ
Büyük oğlum Umut 10 yaşında. Ancak o da sanki benim arkamdan geliyor. Ralliye, otomobil sporlarına çok meraklı. İleride ben de rallici olduğum için kendisini desteklerim diye düşünüyorum. Baktığınızda ailece rallici olduk.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz