"Aile şirketlerini global rekabete hazırlıyoruz"

Global kurumsal iş uygulamaları firması IFS, yeni versiyonu olan IFS Applications 9’u Türkiye pazarına sunuyor.

1.03.2016 15:15:520
Paylaş Tweet Paylaş
"Aile şirketlerini global rekabete hazırlıyoruz"
Global kurumsal iş uygulamaları firması IFS, yeni versiyonu olan IFS Applications 9’u Türkiye pazarına sunuyor. Yeni ürünün ERP dünyasına dinamizm kazandıracağını belirten IFS Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ergin Öztürk, “Dünya ile rekabet edebilir Türk markaları yaratmak için işletmelerimizde teknoloji yardımı ile esnek, yalın ve verimli süreçler oluşturmak şart. IFS Applications 9 ile işletmeler tam kontrol, anlık veriler ve izlenebilir süreçler ile karar alırken yararlanacakları etkin bir araç ile dijital dönüşüme uygun tam entegre süreçlere sahip oluyorlar.” diye konuştu.

IFS Applications 9’un yeni mimarisi, sektörlere özel tasarlanmış kullanıma-hazır çözümleri, görselliği en üst seviyeye taşıyan kişiselleştirilebilir arayüzleri, ilk kez bir ERP sistemi içinde görebileceğimiz kullanıma hazır İŞ ZEKÂSI ÇÖZÜMÜ, buluttan kullanılabilir web mimarisi, ERP projelerinin bütçesini azaltan kolay alan ve form ekleme gibi pek çok yeni özelliği olduğunu vurgulayan Öztürk, 2016 yılının 2. Çeyreğinden itibaren Türk sanayisinde kullanılmaya başlanacağını ifade etti.

IFS, TÜRKİYE’DE 20 BİN KULLANICIYA ULAŞTI

IFS Applications’un bağımsız araştırma şirketi Gartner’ın dünyadaki ERP yazılımları araştırmasında Liderler kategorisinde yer alan iki ERP yazılımından biri olduğunu vurgulayan Öztürk, dünya genelinde Emirates, General Dynamics, NEC, Amerikan Hava Kuvvetleri, Jotun gibi 3 binden fazla müşteri ile 1 milyondan fazla kullanıcıya hizmet verdiklerini anlattı. Öztürk, Türkiye’de ulaştıkları durumu ise şöyle ifade etti:

“IFS Applications, Türkiye’de de Türk sanayisinin önde gelen firmaları tarafından tercih ediliyor. 2015 yılında da geçtiğimiz 10 yılda olduğu gibi kendi alanının en saygın işletmeleri ERP olarak IFS’i tercih etti. Durmazlar Makine, KVK Teknoloji, Petlas, Hakan Plastik, Makel Elektrik, FNSS Savunma, Sinpaş, Samet Kalıp, Makyol Müzekart, Dearsan Tersanesi gibi Türkiye’nin ileri gelen 200 den fazla şirketine hizmet veriyoruz. 500’den fazla kurulum ile Türkiye’deki toplam kullanıcı sayımız 20 bine ulaştı. Bugün Türkiye de kurulum adedi olarak global ERP yazılımları arasında 2. sırada yer alıyoruz.”

IFS’DEN AİLE ŞİRKETLERİNE 2T FORMÜLÜ

Türkiye’de pek çok aile şirketinin IFS ERP ile işlerini büyüttüğüne dikkat çeken Öztürk, “Türkiye’de ekonominin gücünü oluşturan şirketlerin %90’ını aile şirketleri oluşturuyor. Bu şirketler bazen 2. nesil bazen de 3. nesil tarafından yönetiliyorlar. Bu noktada IFS olarak 2T Formülünü Aile Şirketlerine sunuyoruz. Şirketi büyütürken babanın kozu “(T)ecrübe” iken oğulun kozu “(T)eknoloji” oluyor. Bu bağlamda Aile Şirketleri ile çalışırken babanın (T)ecrübesini oğulun (T)eknolojiye yatkınlığı ile birleştiriyor ve bu 2T ile dünya ile rekabet edebilir Türk Şirketleri yaratıyoruz. IFS Applications 9 ile dünyaca kabul görmüş iş süreçlerini şirketlerin rekabetteki farklılıklarını da göz önünde bulundurarak Türk şirketlerine uyarlıyoruz. Ürünümüzün esnek ve ölçeklendirilebilir olması büyük bir avantaj sağlıyor.” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz