"Çocuklarla kamp keyfi"

Metin Kastro'dan çocuklarla doğaya çıkmak, hakkında önemli ipuçları aldık.

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Çocuklarla kamp keyfi
Pronet Genel Müdürü Metin Kastro, hobilerini çocuklarıyla paylaşan bir baba. Kızıyla tırmanış yapıyor, oğluyla ise off road... Hep birlikte yaptıkları en keyifli aktivite ise ailece kampa gitmek. Kamp için İstanbul dışındaki yaylaları tercih ediyorlar. Çocuklarla kamp yapmanın gayet eğlenceli olduğunu söyleyen Kastro, "Ama güvenlik çok önemli. Çocuklara ilk iş bu öğretilmeli" diyor.etin Kastro genç bir yönetici. Güvenlik şirketi Pronet'in başında. Yoğun bir iş hayatı olmasına rağmen birbirinden farklı çok sayıda hobisine de vakit ayırabiliyor. İşin sırrını "zaman yönetimi" olarak açıklıyor. Ama aslında asıl sırrı yaptığı her şeyi sevmek. Off road, kaya tırmanışı ve dans, onun gönlünde farklı yerlere sahip üç hobi. Oğluyla off road'a çıkıyor, kızıyla tırmanıyor, eşiyle de Latin dansı yapıyor. Tüm aile bir araya geldiklerinde ise favori hobileri kampa gitmek. Kış hariç her mevsim sıklıkla kampa gittiklerini söyleyen Kastro, "Bazen sadece kızım, oğlum ve ben gideriz. Bazen de kalabalık arkadaş gruplarıyla çoluk çocuk yaylaların yolunu tutarız. Ne kadar kalabalık olursak o kadar eğlenceli" diyor. Metin Kastro'ya göre hobileri çocuklarla paylaşmak hem kendisine hem onlara çok şey katıyor. Ama tabii işin içine çocuklar girince güvenlik ve düzen pek çok şeyin önüne geçiyor. Metin Kastro ile işin sırrını konuştuk. Kendisinden çocuklarla doğaya çıkmak, hakkında önemli ipuçları aldık.

Capital: Bildiğimiz kadarıyla pek çok farklı hobiniz var. Bunları 2 çocuğunuzla da paylaşıyorsunuz. Çocuklarınızla en çok neler yapıyorsunuz?
- Evet, aslında bende çok hobi var. Müzik, piyano, perküsyon, kaya tırmanışı, off road... Son 3 yıldır da Latin dansı. Aslında ben dışarıda olmayı seviyorum. Yani outdoor sporlar ilgimi çekiyor. 1997-98 yıllarından beri
tırmanıyorum. Son yıllarda bayağı fanatik ve yoğun bir şekilde off road da yapıyorum. Bundan 5-6 yıl önce perküsyon da çalıyordum. Şimdi yine arada sırada yapıyoruz ama artık daha çok çocuklarla birlikte dışarıya çıkıyorum. Oğlum off road'u çok seviyor. Onunla olan vaktimizi genelde arabalarla ilgilenerek geçiriyoruz. Kızım ise tırmanmaya çok meraklı. Birlikte tırmanıyoruz. Eşimle de son 2,5 yıldır Latin dansı yapıyoruz.

"Hobiler kafamı boşaltıyor"
Stresimi atıyorum
"Hobilerin bana kattığı tek şey kafamı boşaltması. Stresimi tamamen atıyorum. Tek bir hedef var. Kaya tırmanırken de off road yaparken de aynı. Bir noktadan diğerine ulaşmaya çalışıyorum. Son derece basit ve net bir hedef. Ondan başka hiçbir şey düşünmüyorum ve otomotik olarak kafam boşalıyor. İş hayatındaki gibi 200 tane hedef, olasılık veya senaryo yok. Bu bana çok iyi geliyor.
Zaman yönetimi
Zamanımı düzenli ve dengeli kullanmaya çalışıyorum. In door tırmanışlarımı hafta içi veya hafta sonu akşamları yapıyorum. Off road'u sadece hafta sonları yapabiliyorum. Uygun olduğum hafta sonlarında bir tam gün veya yarım gün off road'a çıkıyorum. Çocuklarla ilişkiler sadece kamp veya off road ile olmuyor tabii ki. Onlarla birebir vakit geçirmek çok önemli."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz