İşte CEO'ların pişmanlıkları!

Milyar dolarlık şirketlerin kurucuları ve CEO'ları nelere pişman olur? Dev şirketlerin yönetecilerinin en büyük hataları ne?

2.12.2014 16:33:100
Paylaş Tweet Paylaş
İşte CEO'ların pişmanlıkları!
Onlar milyar dolarlık şirketlerin 1 numaralı isimleri. Peki bu dev şirketleri yönetirken ya da iş hayatları boyunca nelere pişman oldular? Business Insider sitesi, en büyük finansal pişmanlıkları sıraladı.

İşte onlar...


1- Credit Karma CEO'su Ken Lin
1 milyar dolar piyasa değerine ulaşan Credit Karma adlı finansal danışmanlık şirketinin kurucusu ve CEO'su Ken'in en büyük pişmanlıklarından biri, "hiçbir zaman batmaz" diye düşünülen ve hızlı bir yükseliş yaşayan hisselere yatırım yapmak.

2- Betterment CEO'su  Jon Stein
Finansal danışmanlık şirketi Betterment'in kurucusu ve CEO'su Jon Stein yatırıma aşırı kafa yorup kendisine, ailesine ve çocuklarına çok fazla zaman ayıramamaktan şikayetçi.

3- Yönetici Sallie Krawcheck
Eski bir Wall Street yöneticisi olan Sallie Krawcheck, bir işe girerken acele edip, sonrasındaki potansiyel gelişmeleri önceden değerlendirmemenin sonuçlarının kötü olabileceğine işaret ediyor.

4- Container Store CEO'su Kip Tindell
Özel hediyeler hazırlayabileceğiniz Container Store mağazasının kurucusu ve CEO'su Kip Tindell, belirli dönemlerde çıkan fırsatları değerlendirmemenin, bu fırsatları için şartları zorlamamanın sonrasında pişmanlık doğurabileceğine işaret ediyor.

5- Dilbert'in Yaratıcısı Scott Adam
Dilbert adlı karikatür karakterinin yaratıcısı Scott Adams, en büyük pişmanlığının parasının başkasının yönetmesine izin vermek olduğunu söyledi.

6- Yaşam Koçu Tony Robbins
Multi milyoner yaşam koçu olan Tony Robbins'in en büyük finansal pişmanlığı başkalarının yapacağınız yatırımlarda söz sahibi olmasına izin vermek olduğunu söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz