Uludağ Ekonomi Zirvesi başlıyor!

İş, siyaset ve ekonomi dünyası yeniden buluşuyor. Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin dördüncüsü 13-14 Mart’ta Uludağ'da gerçekleşecek

26.02.2015 13:20:160
Paylaş Tweet Paylaş
Uludağ Ekonomi Zirvesi başlıyor!
Türkiye’nin en önemli ekonomi buluşması Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin dördüncüsü 13-14 Mart’ta Uludağ Grand Yazıcı Otel’de gerçekleştirilecek. Capital ve Ekonomist dergileri tarafından düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi, dünyadan ve Türkiye’den birbirinden değerli konuşmacılar ile iş insanlarını bir araya getirecek. 

ULUDAĞ EKONOMİ ZİRVESİ İLE İLGİLİ GÜNCEL BİLGİLER İÇİN TIKLAYIN!

60 KONUŞMACI BULUNACAK

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in katılımının beklendiği Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde 20’si yurtdışından olmak üzere yaklaşık 60 önemli konuşmacı yer alacak.

Avrupa Birliği Merkez Bankası’nı (ECB) sekiz yıl başarıyla yöneten ECB Eski Başkanı Jean Claude Trichet’nin katılacağı Zirve’de, Time Dergisi tarafından 2013 yılında dünyanın en önemli 100 kişisinden biri olarak gösterilen Google Ideas CEO’su Jared Cohen’de bir konuşma yapacak. Almanya’nın en çok satan gazetelerinden Bild Gazetesi Yayın Yönetmeni Kai Georg Diekmann da Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin ana konuşmacıları arasında yer alacak. 

İŞ DÜNYASININ BULUŞMA NOKTASI

Zirve’de Çin AB Ticaret Odası Başkanı Joerg Wuttke, Zambiya Ekonomi Eski Bakanı Situmbeko Musokotwane, UnionPay China Başkanı Wenchao Shi de birer konuşma yapacak. Willem van Duin, Mark Coombs, Benjamin Hauwanga, Christian Hernandez Gallardo, Matthias Kues’in yer alacağı Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde Afrika ve Çin’den iş, ekonomi ve siyaset dünyasına yön veren birçok isim bulunacak. 

PATRONLAR BULUŞUYOR

Hazine Eski Müsteşarı olan ve 1 Kasım 2014’te IMF İcra Direktörlüğü görevine başlayan İbrahim Çanakçı’nın Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri değerlendireceği Zirve, iş dünyasından önemli patronları da bir araya getirecek.

Bülent Eczacıbaşı, Begümhan Doğan Faralyalı, Cem Boyner, Ümit Boyner, Haluk Dinçer, Ali Sabancı, İbrahim Çeçen, Nihat Özdemir, Zeki Konukoğlu, Aziz Torun, Fuat Tosyalı, Demet Sabancı Çetindoğan, Vahap Küçük, Abdullah Kiğılı, Zeynep Bodur Okyay, Hüseyin Özdilek ve Erkut Yücaoğlu katılacakları oturumlarla iş dünyasının nabzını tutacak.

Uludağ Ekonomi Zirvesi, Türkiye’nin önemli CEO’ları Agâh Uğur, Levent Çakıroğlu, Sani Şener, Rami Aslan, Gökhan Öğüt, Erkan Akdemir, Mehmet T. Nane, Tamer Özmen, Tankut Turnaoğlu ve Uğur Gazanker’i misafir edecek. Finans sektörüne yön veren bankaların genel müdürleri Hüseyin Aydın, Hakan Binbaşgil, Hakan Ateş ve Ümit Leblebici Zirve’de gelecekle ilgili öngörülerini paylaşacak. 

NELER KONUŞULACAK?
Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde bir taraftan liderlerin global ajandalarına bakılırken, diğer taraftan da sosyal ajandaları tartışılacak. Dijitalleşmenin ve dijital şirket olmanın öneminin anlatılacağı Zirve’de, Afrika ve Çin pazarlarındaki fırsatlar değerlendirilecek.

Başarıya ulaşmada girişimciliğin önemine değinilecek Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde, Türkiye’nin bölgesel üs ve global güç olması için yapması gerekenler tartışılırken, “Türkiye yarına hazır mı” sorusunun cevabı aranacak. 

ULUDAĞ EKONOMİ ZİRVESİ İLE İLGİLİ GÜNCEL BİLGİLER İÇİN TIKLAYIN!

Uludağ Ekonomi Zirvesi Hakkında:
Capital ve Ekonomist dergilerinin 2012 yılından bu yana gerçekleştirdiği Uludağ Ekonomi Zirvesi, dünyadan ve Türkiye’den önemli konuşmacıları ve iş insanlarını buluşturuyor. Global ve yerel konuların tartışıldığı ve 2015 yılında dördüncüsü düzenlenecek Uludağ Ekonomi Zirvesi’ne geçen üç yılda 105 devlet adamı, 153 konuşmacı, bin 700 iş insanı ve 422 medya mensubunun da aralarında bulunduğu toplam 2 bin 400 kişi katıldı.

Uludağ Ekonomi Zirvesi bugüne kadar dünyaca ünlü ekonomistleri, dünyanın en büyük şirketlerinin CEO ve yöneticileri ile siyaset dünyasından önemli isimleri konuşmacı olarak ağırladı. Zirve’nin bugüne kadarki konuşmacıları arasında Ali Babacan, Mehmet Şimşek, Nouriel Roubini, Marc Faber, Muhtar Kent, Hamdi Ulukaya, Christian Wulff, Jack Straw ve Fatih Terim gibi isimler yer aldı. 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz