8 yılda 7 kat büyüyeceğiz

Bill McDermott, Türkiye pazarına yönelik hedeflerini, kurumsal uygulama ve iş zekasında son trendleri ve geleceğe nasıl hazırlandıklarını anlattı.

1.09.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
8 yılda 7 kat büyüyeceğiz
SAP, kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri. 14,23 milyar Euro’luk dev şirket, içinde Türkiye’nin de bulunduğu 135 ülkede faaliyet gösteriyor. Yeni dönemde şirketin hedefinde Türkiye pazarında daha fazla büyümek var. SAP’nin Co-CEO’su BILL MCDERMOTT, bu amaçla Türkiye operasyonunu yeniden yapılandırdıklarını söylüyor. Türkiye’ye çok önem verdiklerini ve bu pazarda büyümek istediklerini belirtiyor. Bu istek doğrultusunda iddialı hedeflere de sahip olan McDermott, “2012-2020 yılları arasında SAP Türkiye, 7 kat büyümüş olacak” diye konuşuyor. SAP, 14,23 milyar Euro’luk dev bir J yazılım şirketi. Toplam 135 ülkede faaliyet gösteriyor ve 122 bin müşterisine kurumsal uygulama ve iş zekası çözümleri sunuyor. Gerçekleştirdiği satın almalarla da büyümesine ivme kazandırıyor. Son olarak dünyanın en büyük 4’üncü veri tabanı şirketi Sybase’i satın aldı. Şirketlere çözüm üretmenin yanında sektöründe trendlere de yön veren SAP’nin Co-CEO’su Bill McDermott, verileri analiz eden, yorumlayan ve bu doğrultuda ihtiyaca göre çözüm üreten sistemlerin şirketleri geleceğe taşıyabileceğini söylüyor. “Artık şirketlerin altyapıları çok karmaşık bir hale gelmeye başladı. Çünkü veriler, 18 ayda bir 2 kat artıyor. SAP’nin sunduğu HANA gibi sistemlere daha çok ihtiyaç olacak. Bu tip hizmetler olmadan rekabet etmek zorlaşacak” diye konuşuyor. SAP, kendi büyümesi için de son yıllarda kritik adımlar atıyor. 2015 itibarıyla 1 milyar kullanıcıya ve 20 milyar Euro ciroya ulaşmayı hedefleyen şirket, bunu bulunduğu pazarlardaki iddiasını artırarak gerçekleştirmek hedefinde. Şirket, bu kapsamda Türkiye operasyonunu da yeniden yapılandırmış durumda. Bill McDermott, bu yapılandırma ışığında Türkiye’yle ilgili oldukça iddialı hedeflere sahip olduklarının altını çiziyor. Türkiye’ye çok önem verdiklerini ve bu pazarda büyümek istediklerini belirtiyor ve “2012-2020 yılları arasında SAP Türkiye, 7 kat büyümüş olacak. Bu, iş gücünün ve yaratılan ekosistemin 7 kat büyüyeceği anlamına geliyor” diye konuşuyor. SAP CEO’su Bill McDermott, Türkiye pazarına yönelik hedeflerini, kurumsal uygulama ve iş zekasında son trendleri ve geleceğe nasıl hazırlandıklarını Capital’e anlattı.

Capital: Uzun yıllardır Türkiye’desiniz. Bu yıl başında yeniden yapılanmaya gittiniz. Bunun nedeni neydi?
- SAP, Türkiye’ye çok önem veriyor. Burası kesinlikle büyümek istediğimiz bir pazar. 2012-2020 yılları arasında SAP Türkiye, 7 kat büyümüş olacak. Bu, iş gücünün ve yarattığı ekosistemin de 7 kat büyüyeceği anlamına geliyor. Yani yaptığımız her şeyin nedeni, büyüme stratejimiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz