Büyümede yeni rota

Yurtdışındaki en büyük 50 Türk şirketinin gelecek planları

1.10.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Büyümede yeni rota


NASIL HAREKET ETMELİ?
ÖLÇÜLEBİLİR PLANLAR

ICM Global Başkanı Volkan Keskinoğlu yurtdışında büyümek için global stratejilerin hazır olması gerektiğini söylüyor. Şirketlerin ölçülebilir planlarla hareket etmeleri gerektiğini belirtiyor.
RADARDAKİ ÜLKELER
Türk şirketlerinin en büyük şansının gelişmekte olan piyasalar olduğunu belirten Albright Stonebridge Group Kıdemli Müdür Hakan Akbaş da “Afrika ve Asya gibi pazarlar büyüme hızı ve penetrasyon açısından fırsatlar sunuyor” diye konuşuyor.
SÜRDÜRÜLEBİLİR BÜYÜME
Sabancı Üniversitesi Sınır Ötesinde İş Proje Yöneticisi Levent Yarar, şirketlerin her şeyden önce kurumsallaşma ve altyapı çalışmalarına öncelik vermesi gerektiğini söylüyor. “Her şirket, uluslararası pazarlara sürdürülebilir büyüme anlayışıyla açılmalı” diye konuşuyor.

MEHMET BAŞER / BT TÜRKİYE GENEL MÜDÜRÜ
"GLOBALLESEN TÜRKLER'LE İŞ ORTAKLIĞI İÇİNDEYİZ'
EN ÖNEMLİ İHTİYAÇLARI

Globalleşme yolunda ilerleyen şirketlerin en önemli ihtiyaçlarından biri de operasyonlarını yürüttükleri dünyanın her noktasında, aynı kaliteli hizmeti sorunsuz bir şekilde alabilmek. Farklı coğrafyalara yayılan bir şirket, buralardaki regülasyonu, ticari koşulları öğrenmeye gerek duymaksızın tüm iletişim ve teknoloji gereksinimlerini BT üzerinden sağlayabilir.
ANA İSE ODAKLANABİLİRLER
BT, 190’dan fazla ülkede bu hizmetleri en yüksek kalitede sunmak için yapılanmış durumda. Bu nedenle, globalleşme yolunda genişleyen şirketler, kendi ana işlerine odaklanarak buralardaki iletişim ve teknoloji ihtiyaçlarını BT’den karşılayabilir.
PROBLEMLERE ÇÖZÜM
Türkiye’de globalleşme yolunda ilerleyen şirket sayısı, her geçen gün artıyor. Şirketlerin farklı coğrafyalara yayılmalarından dolayı işlerin karmaşıklığı artarken, teknolojik gelişmelerin hızı da iş problemlerine çok sayıda çözüm getirebiliyor. Doğru çözümü seçebilmek, doğru yatırımı yapabilmek, bugünden 10 yıl sonrasını öngörebilmek çok önemli.
SON TEKNOLOJİLERİ PAYLAŞIYOR
BT olarak, müşterilerimizin altyapılarını dünya çapında yönetirken, globalleşme yolundaki potansiyel müşterilerimize de bu konudaki tecrübelerimizi aktarıyoruz. Son teknolojileri paylaşıyor, öneri ve çözüm alternatifleri getiriyoruz. Bu sayede, büyük ve globalleşen Türk şirketleriyle bir iş ortaklığı içindeyiz. Güçlü ve güvenilir BT altyapısını ve hizmetlerini kullanan Türk şirketlerinin, globalleşme yolunda çok daha başarılı olacağına eminiz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz