Ferit Şahenk büfe işine giriyor!

27.08.2014 12:37:480
Paylaş Tweet Paylaş
Ferit Şahenk büfe işine giriyor!
Doğuş Holding'in yeme-içme-eğlence sektörüne yatırım yapan şirketi D.ream, bugüne kadar yaptığı lüks restoran yatırımlarının ardından yeni bir segmente girdi. Ferit Şahenk'in şirketi, Mayıs ayında ihalesini kazandığı İstanbul Port'taki terminal binasında yolcu ve tayfaların taleplerini karşılamak için büfe ve kafeterya açacak. Bu yatırım bugüne kadar Zuma, Nusr.Et, Lacivert gibi lüks segment restoranlara yatırımlar yapan Şahenk için alışılmışın dışında bir alan olarak göze çarpıyor. Wall Street Journal'ın haberine göre Doğuş Holding yetkilileri Dream'in İstanbul Port'un Fındıklı kapısında, şu an terminal binası olarak kullanılan 1 nolu Antrepo'da işleteceği bu yeni büfe-kafeterya konseptinin kurvaziyerlerden gelen tayfa ve yolcuların ihtiyaçlarının karşılanması için açılacağını ifade ediyor. Şirket şube açılışını şirket olarak yapmış durumda. Ancak, yetkililer bu yeni tarz yatırımın ne zaman hayata geçeceği konusunda bir bilgi vermedi.

GALATATAPORT'A 'BİLGİLİ' ORTAK
Galataport ihalesi bu yıl Mayıs ayında gerçekleşmişti. Karaköy'den Tophane'ye kadar uzanan 1.200 metrelik sahil şeridini kapsayan İstanbul Salıpazarı Liman Sahasının 30 yıllık işletmesi için düzenlenen ihaleyi 702 milyon dolarla Doğuş Holding kazanmıştı. Doğuş CEO'su Hüsnü Akhan ihale sonrasında yaptığı açıklamada 130 bin metrekarelik alandaki inşaatın 3 yıllık süreçte tamamlanacağını aktarmıştı. Doğuş Holding ocak ayında projeyi geliştirmek için kendisine bir de ortak bulmuştu. Ortak Beşiktaş'ın eski Başkanı ve Bilgili Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Bilgili olmuştu.

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz