"İyi Bir İletişim Platformu : CEO Club"

EN GÜÇLÜLER CEO CLUB'DA BULUŞUYOR Capital ve Ekonomist dergilerinin oluşturduğu CEO Club, etkin bir iletişim projesi olarak hayata geçti. Ülkemizin en önde gelen saygın ve büyük ku...

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
İyi Bir İletişim Platformu : CEO Club

EN GÜÇLÜLER CEO CLUB'DA BULUŞUYOR

CeoClub

Capital ve Ekonomist dergilerinin oluşturduğu CEO Club, etkin bir iletişim projesi olarak hayata geçti. Ülkemizin en önde gelen saygın ve büyük kuruluşlarının tepe yöneticileri bu klüpte yer alıyor. CEO Club'ın üye sayısı 300'ü aşmış durumda.

CEO Club güncel üye profili için tıklayınız.

CEO Club aslında sosyal, kültürel ve bilimsel iletişimin ve etkileşimin sağlandığı bir platform. Yapılan seminer, konferans, yemekli toplantılar kuruluşların liderlerinin bilgi alışverişi için ilginç ortamlar hazırlıyor. Klüp üyelerinin çeşitli fırsatlar yaratarak bir araya gelmeleri, özel sektörümüzün en önde gelen kuruluşlarının konumlanmaları ve ekonomimizin gelişmesine yön vermeleri açısından da faydalı oluyor. Liderler ve basamakları tırmanarak en yetkili ve en üst noktaya varabilmiş yöneticiler biraraya gelip fikir alışverişinde bulunduğunda ortaya etkileyici bir potansiyel çıkıyor.

CEO'lara arasında saygın bir düşünce ve iletişim platformu yaratmak amacıyla kurulan kulüp, düzenli olarak organize ettiği zirve ve toplantılarda, Türk iş dünyasının önde gelen yöneticilerini buluşturuyor. Konferans, seminer ve toplantılarda, global iş ve ekonomi dünyasındaki trendler masaya yatırılıyor.

Kulübün düzenlediği konferans ve etkinliklerin yanı sıra, özel anket ve araştırmalara da imza atılıyor. CEO Club üyelerinin fikirleri doğrultusunda ve onların katılımıyla gerçekleştirilen bu araştırmalarla iş dünyasının nabzı tutuluyor. Organizasyon kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar arasında; CEO Profil Araştırması, İnovasyon Liderleri Anketi, CEO Almanak ve CEO Dergisi, Anadolu CEO Forum, CEO Zirvesi sayılabilir.

CEO CLUB TOPLANTILARINDAN ÖRNEKLER

John W. Snow CEO CLUB ile bir araya geldi
CEO Club yöneticileri geçtiğimiz 3 yıl boyunca çeşitli organizasyonlarda bir araya geldi. Amerika Birleşik Devletleri'nde 2003-2006 yılları arasında Hazine Bakanı olarak görev yapan John W. Snow'un konuşmacı olarak katıldığı toplantı, CEO'ların en çok ilgi gösterdiği toplantılardan biriydi.
Garanti Kurumsal Bankacılık ve Capital dergisinin konuğu olarak İstanbul'a gelen Snow, 5 Ekim 2007'de Swissotel'de yapılan toplantıda, “Uluslararası İş Dünyasındaki Riskler ve Fırsatlar” konulu sunumunu, Türk iş dünyası, basın ve fikir öncüleriyle paylaştı.

Snow toplantıda, iş dünyası ve devlet yönetimindeki tecrübesine dayanarak, gelişmekte olan süper güçlerin Amerikan ekonomisine etkilerine değindi. “Neden bazı ülke ekonomileri diğerlerinden daha başarılı”, “bazı ülkelerde başarıyla uygulanan ekonomik reformlar, diğer ülkelerde neden zorlukla yapılıyor” sorularına örneklerle yanıt verdi. Günümüzün en önemli ekonomik sorunları üzerine geleceğe yönelik tahminlerde bulundu.

Bakan Mehmet Şimşek Ceo'larla Buluştu Bakan Mehmet Şimşek Ceo'larla Buluştu
Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Şimşek de 13 Mart 2007'de CEO Club'ın 150 üyesiyle bir öğle yemeğinde bir araya geldi ve onların sorularını yanıtladı.

Bakan Mehmet Şimşek, küresel dalganın etkilerinin sınırlı olacağını, büyümedeki sınırlı düşüşle Türkiye'nin bunu atlatacağını düşündüğünü söyledi. Ona göre, yabancı sermaye girişi devam edecek ve hükümet reformlardaki kararlılığını sürdürecek.

Bu da bütün soru işaretlerini ortadan kaldıracak. Mehmet Şimşek, “Herkes benim iyimserlik pompaladığımı düşünmesin. Ben dünya piyasalarındaki bu durum bizi hiç etkilemez demiyorum. Bu iyi tabloya rağmen etkilenebiliriz ama az etkileneceğiz” dedi.

21 Mayıs 2008'de CEO Forum: Küresel İklim Değişikliği 21 Mayıs 2008'de CEO Forum: Küresel İklim Değişikliği
WWF International Genel Müdürü James Leape, 21 Mayıs 2008'de Türkiye'nin CEO'larıyla buluştu ve küresel iklim değişikliğini tartıştı. AvivaSA Hayat ve Emeklilik'in katkılarıyla ve WWF'nin işbirliği ile düzenlenen organizasyonda, katılımcı CEO'lar, kendi şirket ve sektörlerindeki sorunları ve aldıkları önlemleri paylaştılar. Küresel iklim değişikliği ve olumsuz sonuçlarının önüne geçmek için şirketlerin üzerine düşen görevleri tartıştılar.

ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE NELER VAR?

Muhtar Kent Buluşması
Coca Cola'nın yeni CEO'su Muhtar Kent, CEO'larla buluşacak ve “Global Liderlik/Türkiye'den çıkan global bir liderin başarı yolculuğu” konulu konuşma yapacak. Tarihi kesinleşince paylaşacağız.

CEO Profil Buluşması:
Türkiye'deki CEO'ların geleceğe bakışlarını ortaya koyan araştırmanın açıklanacağı CEO Kahvaltısı… Eylül 2008…

CEO Club'a katılmak için:

CEO Club'a; Capital500 şirketlerinin, banka, leasing, faktoring, bireysel emeklilik firmalarının ve Türkiye'nin en büyük ilk 10 aracı kurumunun CEO, genel müdür ve başkanları katılabiliyor.

Katılım kriterleri için tıklayınız.

Daha fazla bilgi,üyelik, iş birlikleri ve önerileriniz için rates@capital.com.tr adresine yazabilirsiniz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz