Ödül hedefimize ulaştığımızn en büyük kanıtı

Shell&Turcas Petrol AŞ CEO'su Jacek Dziembaj, aldıkları ödülleri ve bu ödüllerin şirket için önemini Capital'e anlattı.

1.03.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Ödül hedefimize ulaştığımızn en büyük kanıtı


Son yıllarda hangi ödülleri aldınız?
Müşteri memnuniyeti odaklı çalışma anlayışımızın karşılığını sayısız ödülle almak bizi mutlu ediyor. Capital'in yaptığı araştırmada 9'uncu kez "Akaryakıt Sektörünün En Beğenilen Şirketi" seçilmemiz bizim için gerçekten çok değerli. Aynı araştırmada Shell Gas da LPG sektörünün en beğenilen 2 markasından biri seçildi. Capital'in Türkiye'deki CEO'larla yaptığı başka bir araştırma sonucunda da 20 gözde şirketten biri seçildik. İnsan kaynakları araştırma şirketi AON Hewitt'in gerçekleştirdiği ve 12 binden fazla çalışanın değerlendirmesiyle şekillenen "En İyi İşyerleri Araştırması" 2010'da ise en iyi 5 şirket arasında yer aldık. AC Nielsen'in yaptığı araştırmada "Marka Bilinirliğinde Lider" seçildik. Migros ile yaptığımız ve yaklaşık 10 milyon müşteriye ulaşan işbirliğimiz ise Shell bünyesindeki en iyi uygulama seçilerek Executive Vice President ödülüne layık görüldü. Shell'in en iyi hizmeti sunan istasyonunu belirlemek için her yıl dünya çapında düzenlediği Farkı Yaratan İnsandır programında da iki anlamlı ödüle sahip olduk. Mükemmel servis kalitesi, hızlı ve kolay dolum, kaliteli ve farklılaştırılmış ürünler gibi kriterlerin dikkate alındığı programda 2011 yılında Shell Batman istasyonu, 65 ülkeden 16 bin istasyon arasından Orta, Güney ve Doğu Avrupa birincisi seçildi. Bir önceki yıl ise Kayseri Sompet istasyonu dünya birincisi oldu.

"BAŞARI İÇİN MOTİVE EDİYOR"

Ödül almanın şirket için önemini açar mısınız? Aldığınız ödülleri ön plana çıkarıyor musunuz?
MEMNUNİYET ODAKLI
Shell&Turcas, tüm faaliyetlerini müşteri memnuniyeti odaklı yürüterek, her zaman en kaliteli ürün ve hizmeti müşterisine sunmaya özen gösterir. Bu açıdan aldığımız ödüller, hedefimize ulaştığımızın en önemli kanıtını oluşturuyor.
İLKLERLE TANIŞTIRIYOR
Tüketicileri her zaman ilk niteliğindeki kaliteli ürün ve hizmetlerle tanıştıran köklü bir şirketiz. Kuruluşumuzdan bu yana titizlikle koruduğumuz ilkelerimizin bizi başarıya taşıdığına inanıyoruz. Önceliğimiz her zaman müşteri memnuniyetidir.
EN DOĞRU ÇÖZÜM
Tüketicilerin beklenti ve taleplerini zamanında öngörerek en doğru çözümü sunuyoruz. Bu nedenle, tüketicinin beğenisini yansıtan ödüllere layık görülmek bize gurur veriyor ve yeni başarılar için motive ediyor. Müşterilerimiz bu ödüllerle kendileri için yarattığımız değeri bir kez daha görme imkanı buluyor.

Aldığınız ödüller Shell'in hangi gücünü ortaya koyuyor? Ödülün şirketinize neler kattığını düşünüyorsunuz?

- Bu başarılara, yaptığımız her işin özüne inovasyon, odaklılık ve kaliteyi koyarak, müşterilerimize kattığımız değer sonucunda ulaştığımıza inanıyorum. Türkiye'de faaliyete başladığımız 1923'ten bu yana ilk kalite kontrol laboratuarından elektronik ödemeye, ilk farklılaştırılmış yakıta kadar dünyadaki inovatif ürün ve hizmetleri müşterilerimize sektörde bir ilk olarak sunduk. Bunlar arasında yer alan Shell Club Smart Card programı altında KGS özellikli kartlarla birlikte ticari filolara ve bireysel kullanıcılara yönelik özel kartlar sunuyoruz. Program kapsamında da müşterilerimize avantajlı kampanyalar sunmak için yatırımlar ve yeni iş otaklıkları yapıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz