Ödüllerimiz hayatın her alanına değiyor

Capital Awards için Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler’le konuştuk.

1.03.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Ödüllerimiz hayatın her alanına değiyor
Turkcell, sadece 2012 yılında aldığı 29 ödülle dikkatleri üzerinde topladı. Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, Turkcell’in aldığı ödüllerin müşteri memnuniyetinden yarattıkları istihdama, teknolojiden pazarlamaya hayatın her alanına değen ödüller olduğunu söylüyor. Aldıkları 29 ödülün 16’sının yurtdışından geldiğini hatırlatan öztürkler, “aldığımız ödüller aslında turkcell’in bugün neden türkiye’nin en değerli markalarından biri olduğunu da anlatıyor aslında” diye konuşuyor. Mobil iletişim alanında Türkiye’nin en büyük şirketi olan Turkcell, aynı zamanda faaliyette bulunduğu dokuz ülkenin beşinde pazar liderliğine sahip bir şirket. “Ödül fark edildiğinizin bir göstergesi” sözleriyle aldıkları ödüllerin anlamını açıklayan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, Türkiye’nin en çok ödüle layık görülen şirketlerinden biri olduklarının da altını çiziyor. Capital Awards için Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler’le Turkcell’in aldığı ödülleri ve ödül almalarında etkili olan stratejilerini konuştuk.

Turkcell en çok ödül alan şirketlerden biri. Bugüne dek hangi ödülleri aldınız?
Turkcell olarak, iş yapış biçimlerimizi mükemmeliyete ulaştırmak, müşteri memnuniyetimizi en üst seviyeye çıkarmak, sosyal sorumluluk projelerimizle fark yaratmak için durmaksızın çalışıyoruz. Bu çabamız gerek ulusal gerekse uluslararası kurum ve kuruluşlarca fark ediliyor. 2012’de 29 ödülümüz oldu. Ödüllerimizin hepsi çok değerli ama birkaçı gerçekten gurur verici. 2012’de Van’da yaşanan depremlerin hemen ardından hayata geçirdiğimiz “Van için Türkiye Kumbarası” projemizle aldığımız IPRA Birleşmiş Milletler Özel Ödülü, dünya teknoloji devlerinin yarıştığı sektörün en önemli organizasyonu GSMA Ödülleri’nde “En İyi Ürün” kategorisinde birinci seçilmemiz, Capital’in geleneksel olarak yaptığı ankette Türkiye’nin üst düzey yöneticileri tarafından 6 senedir üst üste “Türkiye’nin En Beğenilen Şirketi” seçiliyor olmak ilk aklıma gelenler.

Son olarak hangi ödülü aldınız?
Kasım ayında bizi çok sevindiren bir haber New York’tan Birleşmiş Milletler’den geldi. “Van İçin Türkiye Kumbarası” projemizle Birleşmiş Milletler Özel Ödülü’ne layık görüldük.

Sizin için Birleşmiş Milletler’den gelen bu ödülün anlamı nedir?
Ödül, fark edildiğinizin bir göstergesi. Birleşmiş Milletler gibi bir kuruluşun gösterdiği ilgi gerçekten gurur verici. Ama bizi ödülden daha da çok mutlu eden bir nokta var: O da, 1 yıl içinde bu çapta bir projeyi sonlandırmış olmak. Şubat ayında lanse ettiğimiz ve Turkcell olarak 5 milyon TL atarak başlattığımız Kumbaramıza tüm Türkiye’den destek yağdı. Ulaştığımız 9,5 milyon TL ile bir Öğretmen Kampüsü ve Öğrenci Yurdu inşa edildi. Endüstri Meslek Liseleri’nde okuyan 100 öğrenciye eğitim bursu sağlandı. Öğrenciler, yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla beraber 1.500 metrekarelik bir alana yayılan ve 132 kişi kapasiteli yurda taşındı. 100 öğretmene barınma imkanı sağlaması hedeflenen Öğretmen Kampüsü ise gelen bağışlarla 192 kişi kapasiteye ulaştı. Öğretmenlerimiz evlerine yerleşmeye başladı bile...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz