Topaloğlu'nun derin tutkusu

Servet Topaloğlu, puroya dair her türlü inceliği, puro içmenin ritüelini ve puroyla ilişkisini şöyle paylaştı.

1.01.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Topaloğlu'nun derin tutkusu
Topaloğlu’nun puro tutkusu üniversitede öğrenciyken başladı. 30’lu yaşlarında Küba’ya gidince daha da derinleşti. Bugün puro hakkında her türlü bilgiye sahip. Çalışma odasında dünyanın çeşitli yerlerinden aldığı özel purolar bulunuyor. Onları her gün havalandırmak rutin işlerinden. Özellikle hafta sonları puro keyfi yapmayı tercih eden Topaloğlu, bu keyfini bir ritüel eşliğinde yaşıyor. Bu ritüelde de tek başına kırmızı deri koltuğuna kuruluyor. Yıllandırılmış romundan biraz yudumluyor. Purosunu yakıyor ve fonda ona ruh haline göre bazen Küba veya Sicilya halk müzikleri bazen “Il Padrino” veya “Once Upon a Time in America” film müzikleri eşlik ediyor. Servet Topaloğlu, iş dünyasının en başarılı profesyonellerinden. Bugüne dek birçok şirkette üst düzey yöneticilik yaptı. Bugün de hala birçok holdingin yönetim kurulunda bağımsız üyelik koltuğunda oturuyor. Almanya merkezli Nord Holding’in Türkiye başkanlığı ile Arena Bilgisayar’ın da yönetim kurulu başkanlığını yürütüyor. Topaloğlu’nun iş dışında birçok ilgi alanı var. Ancak bu ilgi alanları arasında puronun yeri ayrı. Çünkü üniversite yıllarında başlayan puro tutkusu, 30’lu yaşlarının başında 4 haftalık Küba ziyaretiyle daha da derinleşmiş. Yıllar içinde puroyla özel bir ilişki geliştiren Topaloğlu, sırf puro alışverişi için yurtdışına çıkıyor. Yurtdışındaki özel mekanlarda puro keyfini yaşıyor. Puroyu “İnce zevkler üzerine kurulu, içinde güç, başarı, takdir ve biraz da statü unsurlarını barındıran, oldukça sıra dışı bir heyecan ve tutku” olarak tanımlayan Topaloğlu, puro içmenin de bir seramonisi olduğunu belirtiyor. “Puro içmek için uygun bir zaman ve mekana, yanında alacağınız içeceğe ve dinleyeceğiniz müziğe, hatta kıyafetinize kadar uzanan bir genişliği düşünmek ve harmanlamak durumundasınız” diyor. İş dünyasının başarılı profesyoneli Servet Topaloğlu, puroya dair her türlü inceliği, puro içmenin ritüelini ve puroyla ilişkisini şöyle paylaştı:

Capital: Puronun sizin için tanımı nedir?
- Puro, ince zevkler üzerine kurulu, içinde güç, başarı, takdir ve biraz da statü unsurlarını barındıran, bence oldukça sıra dışı bir heyecan ve tutku.

Capital: Puro içmenin bir seremonisi var mı?
- Tabii var. Puro içmek için uygun bir zaman ve mekana, yanında alacağınız içeceğe ve dinleyeceğiniz müziğe, hatta kıyafetinize kadar uzanan bir genişliği düşünmek ve harmanlamak durumundasınız. Ayrıca puronun satın almasından muhafaza edilmesine, yakılmasından söndürülmesine kadar çok detaylı bir derinlik var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz