"Kariyer hırsı motivasyon kaybettirir."

"Önceliğin kariyer hırsı olması motivasyonun kaybına ve odağın yanlış yönlere kaymasına neden olabiliyor.”

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Kariyer hırsı motivasyon kaybettirir.
Mustafa İçil, BT’deki en iyi pazarlama yöneticilerinden biri. Öyle ki bugün konferans, eğitim ve etkinliklerde marka yönetimi, stratejik planlama ve internet teknolojileri üzerine seminerler veriyor.
“Her zaman öncelikle çalıştığım şirket ve roldeki başarıma odaklanmayı tercih ettim” diye konuşan İçil, kariyer hedefiyle ilgili sorumu şöyle yanıtlıyor: “Benden bekleneni ve beklenenin bir adım ötesini nasıl sağlayabilirim ve bunu başarmak için kendimi ne yönde geliştirmem gerekir diye düşünerek hareket ediyorum. Bunu başardığınız zaman zaten kapılar sizin için açılıyor. Önceliğin kariyer hırsı olması motivasyonun kaybına ve odağın yanlış yönlere kaymasına neden olabiliyor.”
İçil’in ajandası ise her zaman yoğun. 2009 sonundan bu yana Google’ın Türkiye, Ortadoğu ve Afrika pazarlarından sorumlu bölge pazarlama direktörü olarak çalışıyor. Bu bölgelerde her türlü marka konumlandırması, ürün ve pazar stratejileri, stratejik iş ortaklıkları, kanal oluşumu ve yönetimi çalışmalarını yürütüyor. Bu görevine ek olaraksa gelişmekte olan yeni pazarlara Google operasyonunun taşınması konusunda oluşturulan bir proje gurubunda, global olarak pazarlama ekibini temsil ediyor. Gündemindeki projeyi şöyle anlatıyor:
“2010 yılı sonuna kadar 6 binden fazla KOBİ’ye internetin sağladığı avantajlardan faydalanarak işlerini nasıl büyütebilecekleri, potansiyel müşterilere internet üzerinden nasıl ulaşabilecekleri konusunda eğitim vermeyi amaçlayan bir proje yürütüyoruz. Proje ‘AdWords ile Başarının Temelleri’ adı altında toplam 47 ilde gerçekleştirilmek üzere devam ediyor. Hala interneti ve internet pazarlama araçlarını etkin kullanamayan çok sayıda şirket var. Bu alandaki farkındalığın artması için çalışıyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz