Müşteri Zengini Reklam Ajansları

Hem ajansların performansını sergilemek hem de sektördeki son gelişmeleri yansıtmak açısından “Müşteri sayılarına” odaklanan özel bir araştırma hazırladık.

22.10.2014 19:19:310
Paylaş Tweet Paylaş
Müşteri Zengini Reklam Ajansları


BÜYÜKLERİN 7 FAVORİ AJANSI 
2005 yılının en büyük reklamverenler listesinin ilk 25’inde yer alan büyük reklamverenler ise ağırlıklı olarak Manajans Thampson, Ogilvy&Mather, Alice BBDO, Medina Turgul, Alametifarika, Güzel Sanatlar Saatchi ve Lowe ile çalışıyorlar.

EN ÇOK BÜYÜK MANAJANS’DA
Manajans’ın müşteri portföyünde en büyük 25 reklamveren şirketin 5 tanesi yer alıyor. Bu 5 şirket ise Pepsi, Kraft, Unilever, Reckitt Benckiser ve Ülker olarak sıralanıyor. Alice BBDO’nun ise müşterilerinden 4’ü en büyük reklamverenler listesinde. Alice BBDO, Frito Lay, Hayat Kimya, Henkel ve Pepsi ile çalışıyor.

OGILVY’NİN PORTFÖYÜNDEKİLER
Alice BBDO gibi Ogilvy&Mather’ın da en büyük 25 reklamveren arasından 4 müşterisi bulunuyor. Bunlar da Coca-Cola, Unilever, Kraft ve Gilette. Lowe, Medina Turgul DDB, Young&Rubicam, Güzel Sanatlar Saatchi ve Alametifarika’nın müşteri portföyündeki en büyük reklamveren sayısı ise 3.

LOWE’DA ÜÇ BÜYÜK VAR
Buna göre Lowe’un büyük müşterileri Unilever, Evyap, Nestle, Medina Turgul’un Henkel, Unilever, Ülker, Young&Rubicam’ın Arçelik, Danone, Ülker, Güzel Sanatlar Saatchi’nin Eti, Nestle, Sütaş, Alametifarika’nın ise Evyap, Turkcell, Ülker.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz