Yeşil rekabet

Filolarını çevreci araçlarla yeniliyor, yeşil binalara taşınıyor, tüm süreçlerde çevreye duyarlı çözümlere odaklanıyorlar...

1.05.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Yeşil rekabet


SHELL ECO-MARATHON'A ALIŞANDAN DESTEK
GENÇLERİ GELECEĞİN
yakıt alternatiflerini geliştirmeye teşvik etmek için düzenlenen Shell Eco-Marathon Yarışması'nın bu yıl Hollanda'da yapılacak yeni heyecanına 12 Türk takımı katılacak. Organizasyonun lojistik sponsorluğunu Alışan Group üstlendi. Öğrencilerin tasarladığı araçların istanbul-Rotterdam-istanbul transferlerini Alışan Lojistik gerçekleştirecek. Avrupa genelinde 3 binden fazla öğrencinin hazırlandığı Shell Eco-Marathon'a bu yıl Türkiye'den de 12 iddialı takım katılıyor. Yarışacak araçların teknik tasarım ve üretimlerinin yanı sıra organizasyona katılım için gerekli tüm aşamalardan sorumlu olan takımlar için en önemli unsurlardan biri olan tasarlanan araçların transferini, bu yıl Alışan Lojistik üstlendi. Türk takımların araçları, Alışan Lojistik'e ait özel nakliye araçlarıyla 7 günlük yolculuk ile Rotterdam'a ulaştırılacak. Alışan Lojistik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Damla Alışan, bu önemli organizasyona katkı sağlamaktan onur duyduklarını belirterek şunları söyledi: "Alışan Group olarak sektördeki yatırımlarımızın yanı sıra sosyal sorumluluk bilinciyle gerçekleştirdiğimiz projelerimiz de bizim için büyük önem taşıyor. Bu kapsamda eğitim ve öğretime yönelik desteklerimizle toplumsal gelişimi hedefliyoruz. Shell Eco-Marathon, bu misyonumuzla dahil olmak istediğimiz ve gönülden inandığımız projelerden biri. Gençlerimize uluslararası bir platformda destek verebilmenin haklı gururunu yaşıyoruz."


2012'DE HEDEF 4 AYRI SEKTÖR
TÜRKİYE KARGO sektörünün öncüsü Yurtiçi Kargo, 30'uncu yılını Antalya'da çalışanlarıyla birlikte kutladı. 6-8 Nisan tarihleri arasında, "Başarımızın Anahtarı: Sinerji" sloganıyla gerçekleştirilen "Yıllık Başarı Değerlendirme Toplantısı"nda Yurtiçi Kargo çalışanına 2012 yılı için hedeflenen sektörler hakkında bilgiler aktarıldı. 2007,2008 ve 2009 yıllarında olduğu gibi 2011 yılında da KalDer'in Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi (TMME) sıralamasında, ulusal kargo sektöründe, müşterisini en çok memnun eden marka seçilen Yurtiçi Kargo, Antalya'da gerçekleştirdiği "Yıllık Başarı Değerlendirme Toplantısı"nda 10,15,20,25 ve 30 yıllık çalışanlarını ödüllendirdi. 1.300'e yakın kişinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantılarda Yurtiçi Kargo, 2012    yılında e-ticaret, lojistik hizmetleri, doğrudan satış ve perakende sektörlerindeki çalışmalarına hız vereceğini açıkladı. Sektörde ilk defa TSE ISO 10002 Müşteri Memnuniyet Yönetim Sistemi belgesi sahibi olan Yurtiçi Kargo, "Başarımızın Anahtarı: Sinerji" sloganıyla gerçekleştirdiği toplantıda, sinerji içinde bir takım olmanın, öncü olmak yolundaki önemine değindi ve Türkiye'nin 81 ilinde ve KKTC'de 725'den fazla şubesi ve 12 binden fazla çalışanıyla müşteri odaklı çalışmalarına "söz verdiği gibi" hız kesmeden devam edeceğini açıkladı.

BORUSAN'DAN MULTIMODAL TREN TAŞIMACILIĞI
BORUSAN LOJİSTİK,
bir yeniliğe daha imza attı ve tüm Avrupa ülkelerine "Tarifeli Multimodal Tren Taşımacılığını başlattı. Bu çevre dostu projeyi gerçekleştirebilmek için Avrupa'da özel bir altyapı kuran şirket, Edirne'de de bir Gümrüklü Terminal ve Aktarma Sahası kurdu. Bu sayede, Borusan Lojistik hem Türkiye ekonomisine ve sanayisine önemli bir rekabet avantajı sunacak hem sürdürülebilirlik ve çevre koruma duyarlılığı açısından fark yaratacak. Daha az karayolu kullanılacak olması nedeniyle Borusan Lojistik'in çevre duyarlılığının iyi bir örneğini oluşturan bu yenilikçi uygulamada, başlangıç aşamasında her hafta karşılıklı iki blok tren kalkacak. Borusan Lojistik, bu servisin müşteri talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda haftada 5 sefere kadar çıkabileceğini açıkladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz