19 bin konutta kampanya var

Konut satışlarını ciddi biçimde artıran kampanyalar, yüzde 1 peşinat ödeyerek ev sahibi olma fırsatı sunanlar arasından çıkıyor.

1.06.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
19 bin konutta kampanya var


Ena Gayrimenkul Kurucu Ortağı Edi Edgar Duek de peşinat ödemeden konut sahibi olma imkanı veren kampanyalara ilginin daha yüksek olduğu görüşünde. Projelerinde banka kredisi kullandırmadıkları için peşinat zorunluluğunun bulunmadığını söyleyen Duek, “Konut satın almak isteyenlerle birlikte bir ödeme planı oluşturmaya özen gösteriyoruz. Bu nedenle herhangi bir peşinat zorunluluğu koymadığımız için konut satın almak isteyenler, ödeme planı konusunda çok daha rahat hareket edebiliyor” diye konuşuyor.

EV ALANA TATİL
Son dönemde gerçekleştirilen kampanyalar arasında ev alana dekorasyon çekinden yurtiçi ve yurtdışı tatile, bedava taşıma hizmetine kadar yaratıcı ve alternatif kampanyalar da yer alıyor.

Halkalı’da Park Aparts projesini gerçekleştiren So-yak, projeden ev alanlara 15 bin TL’lik dekorasyon çeki veriyor. Sancaktepe’de Glow3 projesini tamamlayan Mom Yapı’nın yönetim kurulu başkan vekili Murat Balcı, “Bizden daire satın alan müşterilerimize Avrupa seyahati hediye ediyoruz” diyor.

Son dönemde en çok rağbet gören kampanyalarının “Komşunu getir” kampanyası olduğunu söyleyen Balcı, bu kampanyanın hem satışlarını artırdığını hem de kendilerinden daire alanlara sev-dikleri yakınları ile aynı çatı altında toplama imkanı verdiğini belirtiyor. Özak GYO da Hayat Tepe’den daire alanlara yüzde 10 indirimin yanı sıra Ela Quality Resort’ta tatil fırsatı hediye ediyor. Özak GYO Genel Müdürü Sadun Coşkuntürk, ‘Yüzde 10’a varan indirimlerimizin yanında Özak Hayat Tepe’den daire satın alan tüm ev sahiplerimize Ela Quality Resort’ta tatil fırsatı hediye ettik” diyor.

216 Yapı’nın Çekmeköy’de inşa ettiği 2 projesi için farklı ve yaratıcı kampanyaları öne çıkıyor. 216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar, “Aramızda paranın lafımı olur dedik, fırsatları üçledik” adlı yeni bir kampanyaya başladıklarını söylüyor. Bu kampanyanın benzerini daha önce yaptıklarını ve büyük ses getirdiğini belirten Dündar,

“Bu kampanyamızın çok ses getireceğine ve elimizde kalan dairelerin kısa sürede satılacağına inanıyoruz” diyor. 216 Yapı’nın her iki projesi için başlattığı kampanyada düşük peşinatı seçenler sadece 7 bin lira peşinat vererek daire sahibi olabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz