"Carrefoursa, hangi zinciri alıyor?"

Carrrefoursa, İsmar Marketler Zinciri'nin işlettiği 26 süpermarketi satın alacağını açıkladı. İşte şirketten yapılan açıklama...

4 ŞUBAT, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Carrefoursa, hangi zinciri alıyor?
Carrrefoursa, İsmar Marketler Zinciri'nin işlettiği 26 süpermarketi satın alacak. 

BOYNER'DE HİSSE SATIŞI! TIKLAYIN!

TOPLAM KAÇ MAĞAZASI VAR?

Carrefoursa'dan Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, "Şirketimiz ile İsmar Marketler Zinciri (İsmar) arasında, İsmar tarafından işletilmekte olan toplam 26 adet süpermarketin şirketimize devri işlemlerinin gerçekleştirilmesi amacıyla 2 Şubat 2015 tarihinde İşletme Devir Sözleşmesi akdedilmiş olup İşletme Devir Sözleşmesi kapsamında gerekli hukuki ve idari izinlerin alınması için Rekabet Kurulu'na izin başvurusu yapılması dahil resmi ve özel kurum ve kuruluşlar nezdinde iş ve işlemlerin başlatılmasına karar verilmiştir. Devir işlemleri Rekabet Kurulu onayı sonrasında gerçekleştirilecektir" denildi.

İsmar'ın Türkiye genelinde 52 mağazası bulunuyor.

SÜPERMARKET İŞİNDEN ÇIKIYOR MU?

Akyürek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Akyürek, İsmar Marketler Zinciri’ne ait 26 mağazanın CarrefourSA’ya devredilmesiyle ilgili olarak şöyle konuştu: “Yapmış olduğumuz değerlendirmeler sonucunda, 1.7 milyar TL konsolide ciromuzun içerisinde yüzde 10 seviyesinde paya sahip, süpermarket perakendeciliği sektöründen kademeli olarak çıkarak, ana iş kolumuz olan pazarlama ve dağıtım alanında büyümeye odaklandık. Büyüme hedeflerimiz doğrultusunda, başarıyla yürüttüğümüz pazarlama ve dağıtım sektörüne yaptığımız yatırımlar devam edecektir. Kalan mağazalarımızın da devri ile süpermarket perakendeciliği sektöründen tamamen çıkmış olacağız. Bu anlaşma ile elde edilen tüm kaynakları ana iş kolumuz olan pazarlama ve dağıtım alanında hedeflediğimiz büyümeye ulaşmak için kullanacağız. CarrefourSA ile yapmış olduğumuz bu anlaşmanın her iki taraf için de doğru bir işbirliği olduğuna inanıyor, hayırlı olmasını diliyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz