Hedefimiz ödülde de sürdürülebilirlik

Günaydın Et ve Restaurantları Grubu, bu yıl yurtdışında 100 şube açmayı hedefliyor. Bu hedefleri ve geçen yıl yaptığı çalışmalar Günaydın’a birçok ödülü de beraberinde getirdi.

25.06.2014 10:55:420
Paylaş Tweet Paylaş
Hedefimiz ödülde de sürdürülebilirlik
Günaydın Grubu, özellikle son 5 yılda yeme- içme sektörüne farklı konseptiyle damgasını vurmuş şirketlerden. Bu farklılığını da pek çok ödülle perçinlemiş durumda. “Ödül almak hizmet verdiğiniz alandaki başarılarınızın tescillenmesi demektir” diyen Günaydın Et ve Restaurantları Grubu kurucu ortağı Cüneyt Asan, pazardaki başarılarının ve konumlarının belirlenmesinde ödüllerin önemine vurgu yapıyor.

En büyük hedeflerinin ise bu ödülleri tekrar almak olduğunu söylüyor. Günaydın Et ve Restaurantları Grubu, geçen yıl 10 şube açarak yılı 50 şubeyle tamamladı. 2013 yılı içinde yurtiçindeki şubelerin açılışlarına devam ederken dünyaya açılma politikalarının stratejisini planladı.

Bu kapsamda Günaydın Et ve Restaurantları Grubu, bu yıl yurtdışında 100 şube açmayı hedefliyor. Bu hedefleri ve geçen yıl yaptığı çalışmalar Günaydın’a birçok ödülü de beraberinde getirdi.

Ödülle elde ettikleri başarıların kendilerini sürekli geliştirerek sektör öncüsü olmalarına yardım ettiğini ifade eden Günaydın Et ve Restaurantları Grubu Kurucu Ortağı Cüneyt Asan, “Günaydın olarak bu alandaki hedefimiz bahsettiğimiz bu ödülleri bir sonraki yıllarda da tekrar alarak hizmet verdiğimiz alanı sahiplendiğimizi, geliştirdiğimizi göstermek ve Avrupa’dan da bu gibi ödüller alarak başarımızı sürdürebilir kılmak” diyor. Cüneyt Asan’ın sorularımıza verdiği yanıtlar şöyle;

2013 yılı sizin açınızdan nasıl geçti, bu yıl için plan ve projeleriniz neler?
Yeme-içme sektöründe tüm zamanların en hızlı gelişimi sağlandı. Son dönemde sektörün standartlarını korumak için gündeme gelen yasal düzenlemeler ve büyük holdinglerin sektöre olan yakın ilgisi ve yatırım atağı Türkiye’de alanın ne kadar geliştiğini kanıtlıyor.

Türk mutfağı, içinde barındırdığı kültürel değerler ve kendine has lezzetleriyle ekonomimizin gelişen ve dünyaya açılan yüzü konumuna gelerek dünya mutfakları arasında çıtasını yükseltti. ~

45 yıldır yeme-içme sektörü çatısı altında hizmet veren Günaydın Et ve Restaurantlar Grubu da çizgisiyle sektördeki bu hareketlenmelere bizzat destek olarak ve aynı zamanda destek alarak gelişimini sürdürüyor.

Günaydın Et ve Restaurantları Grubu olarak 2013 yılında 10 şube açarak bu yılı 50 şubeyle tamamladık. 2013 yılı içinde yurtiçindeki şubelerimizin açılışlarına devam ederken, dünyaya açılma politikamızın stratejisini planladık.

Bu strateji kapsamında ne hedefliyorsunuz?
Bu kapsamda Günaydın Et ve Restaurantları Grubu markası altında 2014’te yurtdışında 100 şube açmayı hedefliyoruz. Günaydın Et’in dört farklı konsepti “Köfte-Döner”, “Kasap-Steak House”, “Kebap-Restaurant”, “Günaydın Burger”i dünya çapında en çok tercih edilen restoranlar olarak konumlandırmak için çalışıyoruz. 2014 yılı içinde de gerçekleştireceğimiz yurtdışı atağıyla sektöre damga vurmaya hazırlanıyoruz.

Günaydın için ödül almanın önemi nedir? Kazandığınız ödüller şirketinize ne katıyor?
Aldığımız ödülleri gerçekten bu işin hakkını vererek, iyi bir şekilde gerçekleştirdiğimizin göstergesi olarak kabul ediyoruz. Ancak bu noktada bir kere ödül almak yeterli değil. Aldığınız her ödülle sorumluluklarınız artıyor ve sonraki yıllarda da yine aynı ödülleri kazanabilmek için daha fazla çalışmanız gerekiyor.

Günaydın olarak bu alandaki hedefimiz bahsettiğimiz bu ödülleri bir sonraki yıllarda da tekrar alarak hizmet verdiğimiz alanı sahiplendiğimizi, geliştirdiğimizi göstermek ve Avrupa’dan da bu gibi ödüller alarak başarımızı sürdürebilir kılmaktır.~

Aldığınız ödüllerde rakiplerinizden farklı olarak hangi ürününüzle ayrılarak öne çıktınız?
Günaydın Et ve Restaurantları Grubu, 1970 yılında daha önce denenmemiş bir farklılığa imza atarak Türkiye’nin hatta Avrupa’nın ilk Amerikan barlı kasabını hayata geçirdi. Bugüne kadar Günaydın çatısı altında birçok ilki müşterilerimizle buluşturduk.

Türkiye’de henüz steak house kavramı tanınmazken, biz steak house’un en lezzetli hallerini kendi özel tekniklerimiz ve yorumlarımızla sunduk. Bu nedenle aldığımız bütün ödüller aslında emeklerimizin hakka dönüşmesidir. Bu nedenle sektörde bütünüyle Günaydın olarak, hizmetlerimiz, kaliteli etlerimiz, özgün lezzetlerimiz ve 45 yıldır koruduğumuz güvenle rakiplerimizden ayrılarak öne çıkıyoruz.

Sektörünüzde ödül almak pazardaki konumunuzu nasıl etkiliyor?
Ödül almak hizmet verdiğiniz alandaki başarılarınızın tescillenmesi demektir. Bu da pazardaki başarınızın ve konumunuzun belirlenmesini sağlayan etkenler arasında yer alıyor. Bu başarılar kendinizi sürekli geliştirerek sektör öncüsü olmanıza yardım ediyor.

Ödül aldığınız alanda neler yaptınız? Bu alanda ne yapmaya devam edeceksiniz?
Ödüllerimizi şubelerimizin ve bu şubelerde yer verdiğimiz yemeklerin kalitesi, lezzeti, servis özellikleri ve ayrıcalıklarıyla kazandık. Günaydın Restaurantları’mn dört farklı konsepti olan “Köfte-Döner”, “Kasap-Steak House”, “Kebap-Restaurant”, “Günaydın Burger’den herhangi birine sahip bütün şubelerimiz kendi alanlarında belirli bir kalite standartma sahiptir. Bizim görevimiz genel olarak Günaydın markası çatısı altında oluşturduğumuz bu güveni ve kalite standartlarını korumaktır.~

Aldığınız ödülleri tanıtım ve kampanyalarınızda kullanıyor musunuz?
Ödüllerimizin birer kopyalarına şubelerimizde yer veriyoruz. Bütün misafirlerimiz ve kamuoyu da dahil olmak üzere aldığımız ödüllerden bu sayede haberdar oluyor.

Müşteriler için ödüllü bir şirket olmanın fark yarattığına inanıyor musunuz?
Tabii ki inanıyoruz. 45 yıldır bu işi yapan biri olarak günün her dakikasını bu işe harcıyorum. Dolayısıyla çocukluğum, gençliğim hayatımın en güzel dönemlerimi bu işi yapabilmek için kullandım. Bütün bunları yaparken işimi sevdim ve ona inandım.

İnanmak bizim için başarıyı getiren en büyük güç. Bu nedenle Günaydın iyi, Günaydın ödül alıyor ve Günaydın’ın müşterileri de neden ödül aldığımızı ve neden bu işte iyi olduğumuzu biliyor. 

GÜNAYDIN'IN ALDIĞI ÖDÜLLER
“Günaydın Et olarak; hizmet anlayışımız, kaliteli ürünlerimiz ve sahip olduğumuz yüksek müşteri sadakati sayesinde bugüne kadar birçok ödüle layık görüldük. Gecce.com’un her yıl düzenlediği “Gecce Mekan Oscarları” ödül töreninde 2011 yılında “En İyi Steak House”, 2012’de sektör duayenlerine verilen “Onur Ödülü’’ 2013 yılında da “En İyi Steak House” ve “Onur Ödülü” alarak bu alandaki liderliğimizi sürdürdüğümüzü kanıtladık.

Yine 2011 yılında Time Out Yeme - İçme Ödülleri’nde '’En İyi Steak House’’ kategorisinde ödüle layık görüldük. Kendi etini kendi çiftliğinde üreten özel bir şirket olmamızdan dolayı da Balıkesir Gönen’de bulunan çiftliğimiz 2013 yılında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından “Hastalıklardan Ari (Muaf) İşletmeler için Sağlık Sertifikası” ve “Onaylı Süt Sertifikası” ile taçlandırıldı.”

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz