Türk yazılımcılar Avrupa'da büyük ilgi görüyor

Dünyada dijital pazarlamanın yükselişi potansiyel müşteriye ulaşma yollarını arayan Türk girişimcilere de fırsat sunuyor

4.04.2016 14:04:090
Paylaş Tweet Paylaş
Türk yazılımcılar Avrupa'da büyük ilgi görüyor
Markaların ürünlerini veya hizmetlerini pazarlamak için uyguladıkları yöntemler; bundan birkaç sene öncesine kadar televizyon, radyo gibi iletişim araçları ya da billboard, broşür gibi reklam teknikleri ile sınırlıydı. Ancak büyük bir hızla ilerleyen teknoloji ve aynı doğrultuda artan internet kullanımı; geleneksel pazarlama yöntemlerinin artık tek başına etkili bir yöntem olmadığını tüm firmalara hissettirdi.

Yeni neslin internet ve teknoloji çılgınlığı ilk zamanlar çok eleştirilse de firmalar zamanla kitlelere ulaşmanın yeni ve yegane yolunun teknoloji olduğu kanısına vardılar. İnsanlara daha hızlı ulaşılabilen ve sıcağı sıcağına geri bildirim alınabilen bu yöntem; zamanla fırsata çevrilerek “dijital pazarlama” alanını ortaya çıkardı.

2013-2014 yılları arasında yalnızca Almanya’da % 33.2 istihdam büyümesi gösteren yazılım sektöründe gelişime ayak uyduran Türkler, gerek markaları gerekse yazılımcıları ile dikkat çekiyor. 400 milyon Euro’luk Alman yazılım sektöründen bir Türk şirketi olarak %5 pay aldıklarını söyleyen ve konu ile ilgili konuşan Inmain Display Digital Türkiye CEO’su İlkay Altunoğlu, “Türk yazılımcıları dünyada çok başarılı projelere imza atıyor ve dünyanın en büyük markaları ile anlaşmalar yapıyorlar. Bizler Inmain Digital Display olarak Türk mühendislerimiz tarafından geliştirilen yazılım ile Almanya başta olmak üzere İngiltere, İsviçre, Avusturya, Danimarka, Lüksemburg, Polonya, Hollanda ve Belçika’nın en saygın şirketlerine lisans satıyor, yazılım çözümleri sunuyoruz" dedi.

Avrupa’dan sonra Türkiye’deki büyük markalar ile işbirliği yapmak istediklerini belirten İlkay Altunoğlu, şöyle konuştu: “Türkiye’de büyük bir yapılanma içerisindeyiz. Geliştirdiğimiz yazılım ile markalara tek merkezden kontrol ve tüketici ile kesintisiz iletişim olanağı sunuyoruz. Yazılım ile markaların operasyonel maliyetlerini azaltırken, gelir arttırmaya da imkan sağlıyoruz. Son derece basit ve otomatik işleyen bir sistem ile devreye giren yazılım, daha fazla güven ve itibar duyulan bir iletişim sistemi yaratıyor.” 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz