Göz kırp, BKM Express ödesin!

BKM Express, giyilebilir cihazlardan ödemeyi başlatan ilk dijital cüzdan oldu

14.11.2014 14:31:230
Paylaş Tweet Paylaş
Göz kırp, BKM Express ödesin!
Bankalararası Kart Merkezi (BKM) ödeme sistemlerinin gelişimine katkı sağlamak amacıyla yeni bir uygulamayı daha hayata geçirdi. BKM bünyesinde kurulan BKM Laboratuvarı (BKMLab) mühendisleri tarafından geliştirilen uygulama ile artık BKM Express, giyilebilir cihazlar üzerinden de ödeme deneyimi yaşatacak. Bu uygulama sayesinde, 16 bankanın kredi kartı ve banka kartının tanımlanabildiği BKM Express ile Google Glass’tan alışveriş yapmak için ‘göz kırpmak’ ve ‘sesli komut’ vermek yeterli olacak.

GİYİLEBİLİR CİHAZ İLE İLK ÖDEME DENEYİMİ
BKMLab tarafından geliştirilen ve Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan dijital cüzdan BKM Express ile Google Glass’tan ödeme yönteminden yararlanabilmek için BKM Express üyesi olmak yeterli olacak. Mevcut üyeler ise şifreleri ile dijital cüzdanlarına ulaşabilecek. Bu aşamadan sonra Google Glass üzerinden açılan BKM Express uygulaması ve sesli komutlar ile BKM Express kullanıcısı almış olduğu ürünün ödemesini yapabilecek.

SEKTÖRÜN LOKOMOTİFİ OLACAK
BKMLab’ın önümüzdeki dönemde adından çok söz ettirecek projelere imza atacağını belirten Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Dr. Soner Canko sözlerine şöyle devam etti: “BKMLab’ın, yeni ödeme teknikleri ile ödeme sistemleri sektörüne ivme katacak ve kart kullanıcılarının hayatını kolaylaştıracak birçok projeyi hayata geçirmesini hedefliyoruz. BKMLab, kart sahiplerinin ya da gelecekte kart kullanıcısı olacak kişilerin, kullanım oranını yükseltecek inovasyonlar, yeni yöntem ve uygulamalar geliştirecek. Ayrıca banka müşterisi olmayan kişilerin ve değişen gelişen hedef kitlenin ihtiyaçlarını anlayarak, çözüm önerileri ve yapıları sağlamak üzere çalışmalara imza atacak. Geliştirilecek her uygulama ile ödeme sistemlerinin dijital dönüşümüne öncülük edecek BKMLab, sektörün lokomotifi görevini de üstlenmiş olacak.”


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz