"GSK Türkiye'den yeni atama!"

GlaxoSmithKline (GSK)’nın Türkiye kadrosunda iki atama gerçekleşti. Solunum İş Birimi Direktörlüğü’ne Özlem Korku, Aşı ve Kritik Hastalıklar İş Birimi Direktörlüğü’ne ise Tan Aknil atandı

10 ŞUBAT, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
GSK Türkiye'den yeni atama!
GSK Türkiye 2015’e yeni kadrosuyla giriş yaptı. Solunum İş Birimi Direktörlüğü’ne, GSK Türkiye’ye 2012 yılında katılan, Ticari Mükemmellik Direktörlüğü ve sonrasında Solunum Pazarlama Müdürlüğü görevlerinde rol alan Özlem Korku getirildi. Aşı, İş Birimi yanında Kritik Hastalıklar İş Birimi sorumluluğunu da üstlenen Tan Aknil ise Aşı ve Kritik Hastalıklar İş Birimi Direktörü olarak yeni görevine devam edecek.

ÖZLEM KORKU KİMDİR?

Koç Üniversitesi Kimya Bölümü mezunu olan Özlem Korku, 2002 yılında tamamladığı Koç Üniversitesi MBA programının ardından, çalışma hayatına Wyeth İlaç’ta Satış bölümünde Ürün Uzmanı olarak başladı. Daha sonra farklı terapi alanlarında Ürün Müdürü olarak görev yaptı.

Ardından İngiltere’deki Wyeth İlaç Avrupa / Orta Doğu / Afrika Merkez ofisinde Bölgesel Ürün Müdürü olarak çalışmalarını sürdüren Özlem Korku, 2008 yılında Türkiye’ye dönerek aynı firmada Aşı Grubu Ulusal Satış Müdürü olarak çalıştı. Kasım 2008’de Abbott İlaç’a İş Mükemmelleştirme Direktörü olarak geçen Özlem Korku, Temmuz 2012’de GSK Türkiye’ye katılmıştı. 

TAN AKNİL KİMDİR?

İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Tan Aknil ise 12 yıl önce, ABD’de Kaliforniya Üniversitesi’nde pazarlama iletişimi eğitimini tamamlamasinin üzerine satış temsilcisi olarak göreve başladığı GSK Türkiye’den 2006 yilinda Uluslararası Başkan Yardimcisi’na bagli olarak GSK Londra Merkez Ofisi’nde uluslararasi yetenek geliştirme programina seçilen ilk kişi oldu.

Devamında GSK Türkiye’de, aralarında Onkoloji Ürün Yöneticiliği, satış yöneticiliği, ve Aşı İş Birimi Müdürlüğü/Direktörlüğü gibi birçok pozisyonun bulunduğu alanlarda başarılı bir şekilde görev aldı. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz