Yemek ye dijital öde!

Bankalararası Kart Merkezi’nin, hayata geçirdiği dijital cüzdan BKM Express, ödeme platformlarına bir yenisini daha ekledi

17.11.2014 11:41:510
Paylaş Tweet Paylaş
Yemek ye dijital öde!
Bankalararası Kart Merkezi’nin (BKM) hayata geçirdiği dijital cüzdan BKM Express, ödeme platformlarına bir yenisini daha ekledi. BKM Express, bugünden itibaren artık restoranlarda da mobil ödeme imkanı sunuyor.  BKM Express’in ‘restoranda mobil ödeme’ çalışması Türkiye’de alanında iki güçlü isimle yapılan işbirliği çerçevesinde gerçekleştiriliyor. Online mekan keşif ve yorum platformu Mekanist işbirliği ile hayata geçirilen bu çalışmada, ‘restoranda mobil ödeme’ ilk olarak pizza mekanı Olivia's Pizzeria ile başlıyor. 

16 BANKANIN KARTLARI İLE DİJİTAL ÖDEME
16 bankanın banka ve kredi kartının tanımlanabildiği 700 üye işyeri ve 400 binin üzerinde üye sayısına sahip olan BKM Express’in Mekanist işbirliğinde hayata geçirdiği ‘restoranda mobil ödeme’ uygulaması için pizza severlerin Olivia’s Pizzeria’da siparişlerini vermeleri yeterli oluyor. Pizza severler yemeklerini yerken Mekanist ve BKM Express ödeme için hazır bekliyor. BKM Express kullanıcıları restoranda yemeklerini yedikten sonra cep telefonlarıyla ödeme yapmak istediklerini belirtiyor. Olivia’s Pizzeria için geliştirilen işyeri uygulaması sayesinde ödeme iki farklı şekilde yapılabiliyor. Kullanıcılar hesap istedikten sonra Mekanist uygulamasını açarak telefonlarını garson tarafından getirilen terminale yaklaştırıyor ve iBeacon teknolojisi sayesinde BKM Express ile çok kolay ve hızlı bir şekilde ödemesini tamamlayabiliyorlar. Kullanıcılar için bir diğer seçenek ise QR kod ile ödeme yapmak; terminaldeki QR kodu okutarak da BKM Express ile çok kolay ve hızlı bir şekilde ödemesini gerçekleştirebiliyorlar. Ödemelerin kolay ve hızlı yapılması sayesinde kullanıcıların yanı sıra restoran işletmecilerinin de hayatı kolaylaşıyor.  

Bankalararası Kart Merkezi (BKM)Genel Müdürü Dr. Soner Canko, “İki yıl önce İnternetten alışverişlerde hayatı kolaylaştıran BKM Express büyümesini sürdürüyor. Bugün 16 bankanın banka ve kredi kartı ile, 700’e ulaşan üye işyeri ve 400 binin üzerinde kullanıcı ile ödeme imkanı sunan BKM Express artık lezzet tutkunlarına da dijital ödeme keyfi yaşatıyor. Mekanist işbirliği ile ilk olarak Olivia’s Pizzeria’da başlayan restoranda mobil ödeme yöntemi kısa zamanda farklı restoranlarda da BKM Express kullanıcıları ile buluşacak” diye konuştu.

MİLYONLARCA KULLANICIYA ÖDEME KOLAYLIĞI
6 yıldır yeme-içme-eğlence mekanlarını Mekanist'in yenilikçi ürün ve servisleri ile desteklediklerini söyleyen Mekanist CEO'su Ali Servet Eyüboğlu, mobil ödeme alanında BKM ile gerçekleştirdikleri işbirliğinin hem Mekanist iş ortağı olan mekanlar için hem de Mekanist'i kullanan milyonlarca kullanıcı için önemli bir katma değer sağlayacağını belirtti. Her ay milyonlarca insanın Mekanist üzerinden mekan aradığını ve mekanlar ile ilgili detaylı bilgi edindiklerini kaydeden Eyüboğlu, artık mobil ödeme özelliği ile kullanıcıların Mekanist mobil uygulaması üzerinden hesaplarını ödeyebileceklerini ifade etti. Olivia’s Pizzeria Kurucusu Turgut Kağıtcı ise “Olivia’s Pizzeria olarak anı yakalamanın sadece bireyler için değil, markalar için de önemli olduğunu düşünüyoruz. Yarattığımız lezzetlerin yanı sıra verdiğimiz hizmetlerle de Türkiye'nin en iyileri arasında olmak için çaba gösteriyoruz. BKM Express ve Mekanist’in mobil ödeme konusunda ülkemizde çığır açacak çalışmasına ortak olmak bize büyük enerji verdi. Yiyecek-içecek sektöründe dünyada olup bitenleri yakından takip edip, misafirlerimize en keyifli lezzeti ve en kaliteli hizmeti sunma çabası ile bu projede yer aldık. Genç ve teknolojiyle yakından ilgilenen bir nüfusa sahip ülkemizde bu yeniliğin çok ilgi göreceğini tahmin etmek zor değil. Olivia’s olarak bu teknolojiyi ilk sunacak marka olmak, bizim için çok heyecan verici “ dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz