Yerli mobil hastanelere dünyadan ilgi

Alkan Group Üretimden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Alp Dora, üretilmiş olan mobil hastane setlerine Güney Amerika’dan sonra Orta Asya ve Afrika gibi pek çok yerden talep geldiğini belirtti.

29.07.2020 11:13:000
Paylaş Tweet Paylaş
Yerli mobil hastanelere dünyadan ilgi

Corona virüs salgınının sebep olduğu pandemi günlerinde pek çok ülke sağlık hizmetlerinde yetersiz kaldı. Bu süreçte mobil hastanelere olan ihtiyaç arttı. En son Güney Amerika’ya 40 araçlık bir mobil hastane seti ihraç eden Alkan Group İcra Kurulu Üyesi Alp Dora “40 araçlık setin içerisinde 20 adet mobil hastane treyleri ve 20 adet açılabilir mobil hastane konteyneri bulunuyor. Bu projeyle birlikte dünyada ilk defa kendi kendini kaldırabilen, açılabilir 40 feetlik konteyner üretimini de gerçekleştirmiş olduk. Mobil hastane setleri istenilen yerlerde birleştirilip, tam donanımlı bir hastaneye dönüşebiliyor.”

Mobil hastane setleri, ihtiyaca göre içerisinde muayene, ameliyathane, yoğun bakım ve tanı odaları olacak şekilde tasarlanabilmektedir. Bu hastaneler, ihtiyacı olan mutfak, tuvalet, çamaşırhane gibi lojistik destek ünitelerini de kapsamakta olup, bu sayede mobil setler, sarf malzemeler dışında hiçbir lojistik desteğe ihtiyaç duymadan herhangi bir afet ve acil durumda kuruldukları bölgede hizmet verebilmektedirler.

1959 yılında kurulan Alkan Group, 2000 yılından itibaren mobil çözümler üzerine yapmış olduğu Arge yatırımları sonucunda yurtiçi ve yurtdışına üretmiş olduğu mobil sahne, mutfak, yatakhane gibi ürün portföyüne mobil hastane setlerini de ekleyerek, özel amaçlı mobil üst yapı sektöründe yerini sağlamlaştırdı. Türkiyede’ki en büyük özel amaçlı mobil üst yapı üreticisi olan Alkan Group, 5 yıl içerisinde Avrupa'da ilk 3, dünyada ise ilk 10 üreticiden biri olmayı hedefliyor.İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz