Ne iyi ki yapmışım

İş insanlarının başarıyı yakalamadan önceki sıra dışı deneyimleri ve ilginç hikayeleri…

1.01.2011 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Ne iyi ki yapmışım
Bu katkıları şöyle dile getiriyor: “Çalışma hayatımda geçen 4 yıllık zaman diliminde en az 10 yıllık tecrübe edindim. 23 yaşında kendi şirketimi kurdum.”

KUVEYT’İ MAYINDAN TEMİZLEDİ
İC Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çeçen, 1992 yılındaki 1. Körfez Savaşı sonrasında Kuveyt’i mayından temizleme ihalesine katıldı. Bu alanda hiçbir deneyimi olmamasına karşın Kuveytli bir diplomat arkadaşının bilgilendirmesiyle ihaleye katıldığını belirten Çeçen yaşadığı deneyimi şöyle anlatıyor:
“Daha önce mayın işiyle ilgili hiçbir bilgi ve deneyimim yoktu. Buna rağmen oldukça fazla risk alarak bu ihaleye hazırlandım. Sonuç olarak deneyimim ve imkanım olmadığı halde ihaleyi kazandım. Vietnam’da savaşan ABD askerlerinden oluşan bir ekiple anlaştım. Türk subaylarının da bulunduğu bir ekiple işi beklenenden daha kısa sürede, zayiatsız olarak teslim ettim.”
Çeçen, bu işten ciddi bir kâr da sağladı. Elde ettiği gelirin yanı sıra başarısından dolayı Kuveyt Milli Savunma Bakanı tarafından ödüllendirildi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.