Her yıl 1 proje lanse edeceğiz

Borusan Holding Strateji, İş Geliştirme ve Inovasyon Genel Müdür Yardımcısı Lale Ergin Arat ile holdingin inovasyona bakışını, süreçlerini konuştuk.

29.03.2014 22:15:240
Paylaş Tweet Paylaş
Her yıl 1 proje lanse edeceğiz

Bugün bu birimler, inovasyon fikirleri geliştirme, fırsatları ve trendleri takip ederek yeni ürün fikirleri bulma, bu fikirleri projelendirme ve sonrasında test edip ölçeklendirerek ticarileştirme alanlarında çalışmalarını sürdürüyor.

inovasyon sürecinin her aşamasını sistematik bir biçimde yürüttüklerini söyleyen Borusan Holding Strateji, iş Geliştirme ve inovasyon Genel Müdür Yardımcısı Lale Ergin Arat, bu yolculukta öğrendikleri en önemli şeyin, yeni ürün ve hizmet geliştirmenin, aynı satış ya da satın alma gibi bir üretim hattı mantığıyla yönetilmesi gerektiği olduğunun altını çiziyor.

İnovasyonun en temel öğretilerinden birinin olabildiğince çok fikri inceleyip sonrasında bunlardan şirketin ticari kriterlerine uygun olanlarını hayata geçirmek olduğunu hatırlatan Arat, “Bu doğrultuda grup şirketlerde bu yıl toplamda 100’ün üzerinde iş fikrini incelemeyi; sonrasında ise bu projelerden müşteri beklentilerine ve inceleme kriterlerimize en uygun olanlarını seçerek 40’ın üzerinde iş planı yapmayı ve yıl sonuna kadar her şirketimizde en az 1 projeyi ticari olarak pazara sunmayı hedefliyoruz.

Önümüzdeki yıl da tempomuzu aynı şekilde devam ettirmeyi planlıyoruz” diyor. Borusan Holding Strateji, Iş Geliştirme ve Inovasyon Genel Müdür Yardımcısı Lale Ergin Arat ile holdingin inovasyona bakışını, süreçlerini konuştuk:

Borusan Grubu için inovasyonun önemi nedir? Kurum kültüründe inovasyon nasıl bir yer buluyor?
Inovasyon aslında konsept olarak 3-4 yıldır önceliklerimiz arasına aldığımız bir konu. Borusan Grubu önümüzdeki yıl 70’inci yılını kutlayacak. Değişimi yaratmak bizim gibi köklü organizasyonlarda çok zor...

Bugüne kadar odağımız iyi ürettiğimiz markalarımızı, ürünlerimizi kendi içinde daha da iyi yapmak, daha fazla müşterinin beklentisine uygun hale getirmekti. Ancak günümüzde artık iş dünyasındaki değişiklikler yüzünden yaptığını en iyi yapmak yetmiyor, daha farklı şeylerde yapmamız gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz