Müşteri neler yarattı?

Müşterim ne ister? İşte tüm şirketlerin yanıtını aradığı, yanıtı da sürekli değişen büyük soru bu... Aslında müşterinin yeni talepleri sonsuza kadar bitmeyeceği için yenilik de inovasyon da hiç bitmeyecek.

18.05.2014 20:47:530
Paylaş Tweet Paylaş
Müşteri neler yarattı?

ZİYARETÇİLER APART İSTEDİ
Türkiye’de bir tema parkı, AVM ve gösteri merkeziyle birleştiren ilk alışveriş, eğlence ve yaşam kompleksi olan Vialand, 1 milyar 150 milyon TL değerindeki yatırım bedeliyle geçen yıl açıldı.

Vialand Genel Müdürü Tolga Alişoğlu, 360 derece entegre perakendecilik stratejisiyle dünyada bir ilke imza attıklarını, bunu da müşterilerini dinleyerek gerçekleştirdiklerini söylüyor ve şöyle devam ediyor: “Bu yıl haziran ayında yurtiçi ve yurtdışından gelen ziyaretçilerimizi de Vialand Palace otelinde ağırlamaya başlayacağız.

Özellikle Ortadoğu'dan gelen ziyaretçilerin isteği üzerine yatırımına başladığımız Vialand Palace'ı, yaptığımız araştırmadan sonra apart otel olarak planladık. Çünkü Ortadoğu ve Balkanlar'dan gelen ziyaretçiler kendilerini evlerinde hissetmek istedi. 101 odalı olacak apart otel Haziran ayında hizmete açılacak.”

GIDADA MÜŞTERİ NE İSTERSE...
Gıda, müşteriden ilham almayan hiçbir ürünün başarılı olamayacağı bir sektör. Pınar da bu sektörün en yenilikçi şirketlerinden biri. Şirketin pazarlama koordinatörü Cüneyt Şahin, müşterilerinden edindikleri iç görüler ve onlardan gelen geri bildirimler doğrultusunda Pınar’ın hayata geçirdiği inovatif ürünleri şöyle anlatıyor:

“Yetişkin süt grubundaki değişimleri takip ederek, 2011 yılında küçük gramajlı ürünlerin önem kazandığını belirledik ve portföyümüzdeki mevcut ürünlerimizi küçük paketlerde sunmaya başladık. 2012 yılında çocukların lezzet olarak sürülebilir çikolata ürünlerini çok sevdiklerini, özellikle kahvaltıda bu ürünleri tercih ettiklerini belirledik.

Ancak bununla beraber anneler de çocukların kahvaltıda iyi beslenmelerini istiyor, çok fazla da çikolata tüketmelerini istemiyorlar. Bu noktadan çıkarak Pınar Beyaz Çikolatalı ürünümüzü sahaya sunduk.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz