Şaşırtan işler dikkat çekiyor

Sosyal medyadaki yatırımlarının süreceğini söyleyen Vestel Pazarlama İletişim Grup Müdürü Feza Turunçoğlu Erim,"Esprili, şaşırtan, farklı bakış açısıyla hazırlanan, gerektiğinde kendiyle dalga geçebilen, samimi işler başarılı oluyor"diyor.

1.06.2014 13:10:510
Paylaş Tweet Paylaş
Şaşırtan işler dikkat çekiyor
Vestel, sosyal medyada 2 yıl önce büyük bir değişim hareketi başlattı. Önce altyapı oluşturuldu, tüketicileri dinledi. 2013'te ise hayata geçirilen başarılı projelerle takipçi sayısı 5 kat artırıldı.

Sosyal medyadaki yatırımlarının süreceğini söyleyen Vestel Pazarlama İletişim Grup Müdürü Feza Turunçoğlu Erim, "Esprili, şaşırtan, farklı bakış açısıyla hazırlanan, gerektiğinde kendiyle dalga geçebilen, samimi işler başarılı oluyor" diyor.


Vestel, son bir yıldır sosyal medyayı en aktif kullanan gruplardan biri. Bir yılda, sosyal medyadaki takipçi sayısını 5 katına çıkardı. Youtube’da 3 milyon izleyiciye, Facebook’ta ise 365 bin takipçiye ulaştı. Vestel’in kısa sürede sosyal medyada elde ettiği başarısında son dönemde yaptığı radikal ve farklı projelerinin payı büyük.

Marka, geçtiğimiz ay Sevgililer Günü kampanyasıyla da oldukça radikal bir projeye imza attı. Tüketicilerine “14 Şubat’ta sevgilinize ütü almayın” diyerek alışıla geldik söylemlerin dışına çıktı. Kampanyanın hashtag’i 2 gün toplam 8 saat trending topic’te kaldı.

Projenin mimarı Vestel Pazarlama İletişim Grup Müdürü Feza Turunçoğlu Erim, “Benim ürünlerimi alma” diyen bir kampanyanın Türkiye’de ve dünyada ilk kez yapıldığını söylüyor. Vestel’in sosyal medyadaki dijital dönüşüm hareketini ve önümüzdeki döneme ilişkin projelerini Vestel Pazarlama İletişim Grup Müdürü Feza Turunçoğlu Erim ile konuştuk:

Sosyal medyayla ilgili çalışmalar ilk ne zaman başladı?
Aslında bizim sosyal medyayla ve dijitalle olan ilişkimiz, çok eskilere dayanmıyor. 2012’de sadece internet sitemiz vardı. 2 yıl önce ise dijital kanallarda daha aktif olmaya karar verdik. Ardından da dijital kanallardaki altyapımızı tamamlamaya başladık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz