Uygun fiyat için 5 potansiyel yol

Jenny Chung, aşağıda okuyacağınız yazısında kâr marjlarından ödün vermeden fiyatları makul tutmanın 5 yolunu anlatıyor.

21 MAYIS, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Uygun fiyat için 5 potansiyel yol

Sağlık bakımında Medtronic, geçenlerde Hindistan’da kalp atışlarını düzenleyen cihazları satın alacak kadar parası olmayan kalp hastalarına yönelik bir aracısız finansman programı başlattı. inşaat malzemelerinde, bir çimento üreticisi olan Cemex ise Meksika’da kendi evleri için inşaat malzemeleri satın almak isteyen ailelere yönelik olarak bir aile fonu programının lansmanını yaptı.

Her ne kadar bir finans programı sunmanın kendine has riskleri olsa da bu işin devasa boyutta getirileride olabilir ve alınan risk de üçüncü parti finansal kuramlarla birlikte çalışılarak hafifletilebilir.

SONUÇ

Yukarıda bahsedilen 5 yaklaşım, fiyatları makul seviyelere çekmenin önündeki engellerin aşılmasında kullanılabilecek çok sayıda iş modelinden sadece birkaçıdır. İş modelinde yapılabilecek herhangi bir değişiklikte olduğu gibi bu gibi yaklaşımların peşinde koşmak için de muhtemelen yeni kapasiteler yaratılması gerekir.

Ancak rekabetin temelini fiyattan daha sürdürülebilir bir şeylere kaydıracak bunca çaba için yatırım yapmaya değer.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.