Devlerden genç mezuna kariyer daveti

Türkiye'nin önde gelen 15 şirketi, bu yıl 10 bin kişiyi işe alacak.

1 MART, 20110
Paylaş Tweet Paylaş
Devlerden genç mezuna kariyer daveti

Bunun yanı sıra staj programımız olan PAF ile de bu yıl 200 kadar öğrenciyi stajyer olarak bünyemize katma planımız var" diyor. Boydak Holding İnsan Kaynakları Koordinatörü Halit Bayhan, "İşe alımlarda genel olarak yeni mezun adaylara fırsat veriyoruz. Yüzde 80 oranında yeni mezun istihdam edeceğiz" diyor. Zorlu Holding'in planlarını da İK direktörü İbrahim İnceçam, şöyle anlatıyor: "Bu yıl 2 bin 500 kişiyi istihdam edeceğiz. Önemli bir kısmı, yetiştirme pozisyonlarında olacak."

BANKALAR GENÇ MEZUNLARI BEKLİYOR
Finans ve bankacılık sektöründeki şirketler de yeni mezunlara ayrıcalık gösterenlerden. Personel alımını sınavla yapan bankalar zaten deneyim aramıyor. Dolayısıyla yeni mezunlar için önemli bir fırsat yaratıyorlar. Buna en iyi örnek İş Bankası. Geçen yıl 2 bin yeni personel alan banka, bu yıl da aynı oranda alım yapmayı planlıyor. İş Bankası yetkilileri, şu bilgileri veriyor: "İhtiyaçlar doğrultusunda alımlar devam edecek. Adaylarımızda iş deneyimi şartı aranmıyor, tüm sınavlarımıza yeni mezun adaylarımız katılabiliyor." Vakıfbank İnsan Kaynakları Başkanı Emine Şirin ise bu yıl 1.000-1.250 kişi arasında istihdam planladıklarını söylüyor ve 'Yeni şubelerimiz için uzman yardımcısı ve memur unvanında personel alımı planlıyoruz" diye konuşuyor. Akbank da bu yıl açacağı 50 yeni şubeyle önemli oranda istihdam gerçekleştirmeyi planlıyor. Akbank yetkilileri, şu açıklamayı yapıyor: "2011'de 1.000 yeni personel alınacak. Şube sayısı 935'e çıkacak. Alımlar ise ağırlıklı olarak yeni açılacak şubelerde olacak." Yapı Kredi de şube sayısını artıracak bankalar arasında. Bankanın İK bölümü yetkilileri, planlarını şu sözlerle açıklıyor: "Bu yıl 50-60 arası şube açmayı hedefliyoruz. Buna paralel işe alımlarımızı da gerçekleştireceğiz. Ağırlıklı olarak çağrı merkezi ve şubelerdeki ihtiyaçlarımız için alım yapmayı hedefliyoruz."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.