Global öğrenciler

Dünyada bugün yönetici yetiştiren, 13 binin üzerinde yönetim okulu mevcut. Bu alanda talep, her yıl artış gösteriyor. Rekabet de giderek tırmanıyor.

16.06.2014 18:54:120
Paylaş Tweet Paylaş
Global öğrenciler
Artık yönetici yetiştiren okullar için öğrencilerine global bakış açısı kazandırma en önemli rekabet unsuru... Bu amaçla Türkiye’den Koç Üniversitesi ve ABD ’den Yale School of Management’ın dahil olduğu özel bir okul ağı kuruldu. Bu ağda, MBA öğrencileri bir hafta yoğun ders programı alıyor. Yale School of Management Dekanı Edward Snyder,

“Artık geleceğin liderleri olarak yetiştirdiğimiz öğrenciler için global olarak hareket edebilmek çok önemli. Bugün Amerika'da yönetim okullarının globalleşme modeli yetersiz kalıyor. Yale olarak biz de bu alanda öne çıkmak için global bir eğitim ağının parçası olduk ” diyor.

Dünyada bugün yönetici yetiştiren, 13 binin üzerinde yönetim okulu mevcut. Bu alanda talep, her yıl artış gösteriyor. Rekabet de giderek tırmanıyor. Öyle ki dünyanın sayılı üniversitelerinden Yale School of Management Dekanı Edward Snyder,

“Artık geleceğin liderleri olarak yetiştirdiğimiz öğrenciler için global olarak hareket edebilmek, büyük resmi görebilmek çok önemli. Bugün Amerika’da yönetim okullarının globalleşme modeli yetersiz kalıyor. Yale olarak biz de bu alanda öne çıkmak için global bir eğitim ağının parçası olduk” diyor.

Gerçekten de global öğrenci olmak giderek daha önem kazanıyor. Bu amaçla çokuluslu hale gelen şirketlerin üst kademelerine hazırlanan MBA öğrencileri için geçtiğimiz yıl dünyada 25 okulun katıldığı güçlü bir eğitim ağı oluşturuldu.

Aralarında Fransa’dan INSEAD, İngiltere’den London School of Economics, Amerika’dan Yale İşletme Okulu ve Türkiye’den Koç Üniversitesi’nin katıldığı Global Yüksek İşletme Programları Ağı’nda (GNAM), bu yıl 3-7 Mart arasında 470 öğrenci bir hafta eğitim gördü. Ayrıca her ülkede, işlenen ana içeriğe uygun büyük şirketlere ziyaretler gerçekleştirildi ve CEO’ları ile görüşüldü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz