Perakende okuluyuz

Migros Ticaret İnsan Kaynakları Grup Müdürü Olcay Yılmaz Nomak ile sektördeki ve Migros’taki fırsatları konuştuk.

1.11.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Perakende okuluyuz


Gençlere ve yeni mezunlara nasıl ulaşıyorsunuz? Hangi mecralarda onlarla buluşuyorsunuz?
Migros Kariyer Facebook sayfamızla gençlerle interaktif bir iletişim kurmayı amaçlıyoruz. Bu kanaldan gençlerin merak ettikleri tüm konuları ve soruları yanıtlıyoruz. Ayrıca insan kaynaklarıyla ilgili güncel gelişmelerimizi Facebook kariyer sayfamız aracılığıyla gençlerle paylaşıyoruz. Yine her yıl belirli bir program dahilinde üniversitelerin kariyer günlerine, konuşma etkinliklerine katılım gösteriyoruz. İstihdam fuarlarında yer alarak, öğrenci kulüplerinin etkinliklerine sponsor olarak ve üniversite kariyer günlerinde yer alarak gençlerle buluşuyoruz. Migros kurumsal web sitemiz aracılığıyla yeni mezunlara ulaşmayı hedefliyoruz.

Migros’ta işe başlamanın en önemli avantajları nedir?
Migros Grubu’nu bir perakende okulu olarak düşünebiliriz. Şirketimizde göreve başlayan yeni mezun adaylarımız işe başladıkları günden itibaren her gün kendilerini geliştirme fırsatı buluyor ve çok fazla inisiyatif alabiliyorlar. Bunların yanında şirketimiz, çalışanlarının hem mesleki hem kişisel gelişimleri için ciddi eğitim yatırımları yapıyor. Bu da çalışanlarımızın gelişimleri ve fark yaratmaları için avantaj sağlıyor.

Yeni nesil gençlerle çalışmanın zorlukları var mı? Onlarla nasıl bir iletişim içindesiniz?
Yeni nesle ulaşmak, onlarla iletişim kurmak adına biz de kendimizi teknolojik anlamda sürekli yeniliyoruz, onlarla iletişimimizi canlı tutmak için yeni projeler üretiyoruz. Migros ailesi bireylerini aramıza kazandırmak üzere gerçekleştirdiğimiz uygulamalarda teknolojik yeniliklerin yer almasına özen gösteriyoruz. Migros Ödül Sistemi’nin farklılaşan dallarıyla hem bireysel hem grup başarılarını ödüllendirmekle birlikte, çalışanlarımız topladıkları puanlarla anlık olarak online ödül kataloğumuzdan diledikleri aktivite veya hediye çeki ödülünü seçme imkanına sahip. Bununla birlikte, her yıl Türkiye’nin dört bir yanında toplamda 3 haftalık bir sürede online olarak gerçekleştirdiğimiz çalışma hayatımızı değerlendirme anketimizin sonuçları da faaliyet planlarımıza yön gösteriyor. Anket sonuçlarını tüm çalışanlarımızla paylaşıyoruz, hatta belli noktalarda takımlar halinde çalıştaylar gerçekleştirerek uygulama adımlarımızı çalışanlarımızla birlikte belirliyoruz. Perakendenin eğlenceli bir iş olmasından yola çıkarak her yıl farklılaşan spor şenlikleri, hobi kulüpleri, yetenek yarışmaları, outdoor eğitim programlarını içeren sosyal aktiviteler düzenliyoruz.

Üniversite öğrencileri Migros’ta staj için ne zaman başvuru yapmalı? Hangi bölümler bunun için uygun?
Üniversite 3. sınıf öğrencileri haziran, temmuz ve ağustos olmak üzere 3 farklı dönemde şirketimizde staj yapabilir. Staj süreleri stajın zorunlu olup olmamasına ve departman fonksiyonlarına göre değişebilmekle birlikte ortalama bir ay sürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz