Perakende okuluyuz

Migros Ticaret İnsan Kaynakları Grup Müdürü Olcay Yılmaz Nomak ile sektördeki ve Migros’taki fırsatları konuştuk.

1.11.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Perakende okuluyuz

Başvurular şubat-mart aylarında alınıyor, adaylarla görüşmeler ise nisan-mayıs aylarında gerçekleştiriliyor. Üniversite bölümleri öğrencilerin staj yapacakları departmanlara ve işin niteliğine göre değişmekle birlikte endüstri mühendisliği, işletme, iktisat, işletme mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, işletme bilgi yönetimi, gıda mühendisi, veterinerlik, eğitim bilimleri, iletişim, halkla ilişkiler, enformasyon teknolojileri bölümleri öncelikle tercih ettiğimiz ihtisas alanları. Şirketimizde genel merkez bünyesinde pazarlama, satış, insan kaynakları, bilgi teknolojileri, mali işler, yatırım, tedarik zinciri, insan kaynakları gibi birçok farklı birimde staj olanağı sağlanıyor.

Kaç stajyer alabiliyorsunuz ?
Yaz dönemi için 65-70 üniversite stajyerini şirketimizde değerlendirebiliyoruz.

Genel olarak IK departmanının nasıl hedef ve planları var?
Sosyal medya ve sosyal öğrenme kavramları herkes olduğu gibi bizim de gündemimizde. Amacımız, çalışanlarımızın hem birbirlerinden öğrenebilecekleri hem merak ettikleri konulara hızla ulaşabilecekleri ortak bir platformu hayata geçirmek. Halihazırda farklı platformlardan çalışanlarımıza ulaşmakla birlikte bu yıl sonunda devreye alacağımız platformumuz çalışanlarımızın da dahil olacağı interaktif bir öğrenme ve iletişim ortamı yaratmamızı sağlayacak. Bununla birlikte Koç Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Georgia State Üniversitesi ile sürdürdüğümüz işbirliklerimizin yanında üniversite-sektör işbirliklerimizin de artarak devam etmesini hedefliyoruz.

ÇALIŞANLARINI 6 FAKÜLTEDE EĞİTİYOR
SÜREKLİ GELİŞİM

Migros Grubu Perakende Akademisi’nin önceliği, çalışanlarımızı şirkete adım attıkları günden itibaren kariyer gelişimleri için en etkili model, yöntem ve araçları tasarlayarak gelişimlerini planlayabilmek, çalışanlarımıza gelişim süreçlerinde söz sahibi olma hakkı vererek sürekli gelişimi şirket kültürü haline getirecek ortamı yaratmak.
ÖZELLEŞTİRİLMİŞ PROGRAM
Onboarding sürecinde çalışanlarımız işe başladıkları ilk günden itibaren kendileri için hazırlanan göreve göre özelleştirmiş minimum 1 aylık bir programa dahil oluyor. İlgili program, ilişkili departmanlarla görüşmeleri ve mağaza stajını kapsıyor. Bu esnada kendileri için planlanan eğitimleri de alıyor ve mentorluk sürecine dahil oluyorlar.
ONLINE EĞİTİM
Akademimizi bir üniversite olarak düşünebilirsiniz, nasıl üniversitelerin bölümler bazında ders programları var. Bizde de çalışanlarımızın mevcut ve gelecekteki ihtiyaçlarını karşılayacak 6 fakültemiz var. Çalışanlarımız, 7/24 hizmet veren akademig.com öğrenme platformumuzdan eğitim programlarını takip edebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz