Şirketin problemini sınıfta çözüyoruz

İstanbul Üniversitesi işletme Fakültesi, her yıl binlerce öğrenciye yüksek lisans programlarıyla katkı sağlıyor.

1 MART, 20110
Paylaş Tweet Paylaş
Şirketin problemini sınıfta çözüyoruz


Öğrencinin çalışıyorken ya da çalışma hayatının belli basamaklarındayken yüksek lisans yapmasının avantajı nedir?
Çok önemli ayrıcalıklar sunuyor. Çünkü bu fakültede sadece akademik değil gündemi de takip eden konular olduğu için öğrenci iş hayatında karşılaştığı problemlere daha kolay ve hızlı çözüm bulabiliyor. Bizim iş dünyası ile çok yakın bir ilişkimiz var. İş dünyası yaşanan çoğu olay için bize danışır. Biz onların problemlerini çözeriz. Bu açıdan bakıldığında bu programlarda sıklıkla vaka çalışmalarını gerçekleştiriyoruz.

Nasıl bir akademik kadroya sahipsiniz?

İşletme fakültesinin öğretim üyeleri, Türkiye'nin en iyi kadroları içinde. Hem üniversite olarak hem fakülte olarak hem de programlarımız açısından değerlendirdiğinizde her konuda öncüyüz. Muhasebe, finans ve pazarlama konularında özellikle çok iyi durumdayız. İşletme fakültesi olarak Avrasya ve Ortadoğu'da bin dekanın seçimi ile 2008-2009 ve 2010 yıllarında en iyi işletme fakülteleri içinde ilk 3 içinde yer aldık. Ayrıca 2010 yılında işletme okulları içinde dünya sıralamasında 29'uncu olduk. Bizim en iyi fakülteler arasında seçilmemizin bir nedeni de yayınlarımız. İşletme fakültesi dergisi bizim için çok önemli. Bu Türkiye'de göz ardı edilen bir olay. Fakülte dergisi, bir fakültenin gerçek değerini ortaya koyar. İşletme fakültesidergisi danışman kurulu, dünyaca ünlü üniversitelerin öğretim kadrolarından oluşuyor. Uluslararası indekslerde yer alıyoruz. Microsoft, resmi geliştirici MSDN blog sitesinde İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Dergisi'nin, dünyada 'TAG' teknolojisini kullanan bilimsel dergi olduğunu açıkladı. Bu teknoloji hayatın farklı alanlarında bilgi akışı ve paylaşımının daha hızlı ve etkili gerçekleşmesine önemli katkılar sağlıyor.

Yüksek lisans eğitimi alanların hedefi nedir?

Yüksek lisansın esas amacı kişileri akademik kadroya hazırlamak. Yani yüksek lisans yapmak akademik kariyer yapma açısından çok önemli. Ama işletme-iktisat fakültesi programlarına katılanlar daha çok iş hayatında yer alan ve kariyer yapmak isteyenler.

Yeni açılacak bölümler var mı?
Fakülte olarak yeni program açıyoruz. 2012 yılında faaliyete geçecek olan bu program "Business Analytics and Enformatics" adını taşıyacak ve Türkiye'de ilk olacak. Programa sayısal puanla girilecek. Daha çok enformatik, teknik ve sayısal konuları işleyecek. İşletmedeki analitik düşünmeyi sağlayacak bir bölüm olacak. Bu bölümde İngilizce eğitim verilecek. Program daha çok işletmelerdeki teknik departmanlara analitik destek sağlayacak. Karar verme süreçlerini etkileyecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.