Stajdan başlayan yükseliş

Genç Capital, stajyerlikten yöneticiliğe yükselmeyi başarmış, henüz 30’larında olup kariyer basamaklarını sağlam adımlarla çıkmaya devam edenleri bir araya getirdi.

12.06.2014 15:39:210
Paylaş Tweet Paylaş
Stajdan başlayan yükseliş


Genç arkadaşlarımıza mutlaka mezun olmadan önce staj yapmaya başlamalarını öneririm. Farklı şirket ve birimlerde staj yapmak, kariyerlerine hangi yönde devam edeceklerine karar vermelerini kolaylaştıracaktır.”

ALİ TÜRKER ODE YALITIM GENEL MÜDÜRÜ
STAJDAN GENEL MÜDÜRLÜĞE GİDEN YOL
NASIL BAŞLADI?

ÎTÜ inşaat mühendisliğinden mezun olduktan sonra iş arama sürecinde, bir tanıdığım beni ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan’a yönlendirdi. Bu şekilde Orhan Bey ve ODE Yalıtım ile tanıştım. Yabancı dil bilgim sebebiyle yurtdışı firmalarla görüşme görevi teklifi edildi.

STAJ NE KATTI?
Staj sırasında şirketi daha yakından tanıma fırsatım oldu. O zamanlar ODE yeni büyümekte olan bir şirketti. Ancak vizyonunun ve iş yapış şeklinin bana uygun olduğunu gördüm. Ayrıca katkıda bulunabildiğimi görmek, değer yarattığımı bilmek de beni ayrıca teşvik etti. Diğer taraftan yabancı ülkelerle ve firmalarla yeni ürünler hakkında görüşmek ve onları Türkiye’de pazarlamak fikri bana çok cazip geldi.

NASIL YÜKSELDİ?
Şubat 2014’ten bu yana da ODE Yalıtım Genel Müdürü olarak görev yapmaktayım. Şirkette neredeyse her departmanda çalıştım. 1995-98 pazarlama mühendisi, 1998 ile 2000 yılları arasında teknik müdür, ardından 2006’ya dek 6 yıl boyunca pazarlama müdürü, 2006 ile 2011 yılları arasında ise satış-pazarlama direktörü, 2011-2012 strateji ve iş geliştirme direktörü, 2012- 2014 döneminde satış pazarlama koordinatörü olarak çalıştım. Şubat 2014’ten bu yana da ODE Yalıtım genel müdürü olarak görev yapmaktayım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz