Uluslararası liderler yetiştirmek istiyoruz

Deloitte, danışmanlık ve denetim konusunda dünyanın en büyük şirketlerinden. İK Direktörü Ebru Pilav, Genç Capital’in sorularını yanıtladı.

28.04.2014 22:42:450
Paylaş Tweet Paylaş
Uluslararası liderler yetiştirmek istiyoruz

Tüm bu işe alım süreci ne kadar sürüyor?
Şubat ayı gibi ilanlarımızı yayınladığımızı düşünürseniz, nisan ayında görüşmeler başlıyor, mayıs ayında da tamamlıyoruz.

Kaç kişi alıyorsunuz?
Aşağı yukarı 200-250 kişi alıyoruz. Deloitte Türkiye’de şu anda 1.350 kişilik bir ekibimiz var. Bu yıl da yaklaşık 200 civarı kişiyi istihdam etmeyi planlıyoruz.

Şirketin yaş ortalaması nedir?
Ortalama yaş 27. Yani çok genç bir ekibiz.

Siz gençlerden nasıl faydalanıyorsunuz ?
Değerler projesi, şirket içinden çıkan bir öneri. Biz sadece İK olarak platform yaratıyoruz. Bizi katın, bizi duyun istiyorlar. Biz onları duyabileceğimiz ortamlar yaratıyoruz.

Deloitte olarak her yıl gençlere uluslararası staj programı sağlıyoruz. Ayrıca genç arkadaşlarımızın yaratıcılık, proje yönetimi ve sunum becerileri gibi iş hayatına hazırlayan yetkinliklerini kullanabilecekleri, global projelere katılma imkanları da bulunuyor.

Tüm dünyada üniversite öğrencileri ile virtual teamwork yapılıyor. İki ay ise önce NoticeD adında tamamen Türkiye’ye özel uluslararası bir staj programı başlattık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz