Rotada teknoloji ve turizm var

Şehrin ekonomide yeni rotası ise sağlık, turizm, lojistik ve teknoloji de de en iyiler arasına girmek...

1.05.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Rotada teknoloji ve turizm var


Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak
“KAYSERİ’DE NEDEN ZARAGOZA OLMASIN?”
MARKALAŞMA SÜRÜYOR

Kayseri’de markalaşma faaliyetlerine 16 yıl önce başladık. Kayseri’de bugün baktığımız zaman benzer kentlere göre epey yol alındığını görmekteyiz. Gıda sektöründeki KOBİ’lerimiz bugün markalaşma yolunda. Çevreye ve insan sağlığına duyarlı bir sanayiyi Türkiye’de daha ön plana çıkmış bir merkez olarak göreceğiz. Üyelerimizden bilişim sektörüne hizmet veren markalaşmış şirketlerimiz var. Markalaşma faaliyetlerine çok önem vermemiz gerekiyor.
KAPIMIZ HERKESE AÇIK
Yatırımcı ayrımı yapmıyoruz. Kayseri dışından gelen herkese kapımız açık. Kayseri Türkiye’nin ortasında. Her noktaya yakın sayılır. Limana yakın. Karayolu ulaşımı dört dörtlük bir şehir. İnsan kaynağı olarak Türkiye ortalamasının üzerinde bir yetişmiş elemana sahip.Arsa, bina, elektrik ve su gibi konularda Türkiye’nin en ucuz şehri. Pazarlara yakın. Marmara bölgesi karayolu ile en fazla 7 saat.
LOJİSTİK MERKEZİ
Türkiye globalleştikçe, burası da Avrupa’nın lojistik merkezi olacak. Buna inanıyoruz. İspanya’nın Zaragoza kenti Avrupa’nın lojistik üstlerinden bir tanesi. Kayseri’de neden bir Zaragoza olmasın? Avrupa’nın doğuya açılan bir kapısı olmasın? Önümüzdeki süreçte Kayseri’de bu imkanı da yakalayacağız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz