Bağımsız markalaşmak

Kablosuz çağda reklamcılığın,satışın ve markalaşma tecrübesinin geleceği.

1.06.2010 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Bağımsız markalaşmak


MARKALAŞMANIN DOĞUŞU
Yeni ortaya çıkan şey, neyin işe yaradığına, neyin yaramadığına, neyin gelmekte olduğuna ve hangi ilkelerin yakın vadede en kârlı olduğunu kanıtlayacağına bir bakıştır.
1. Boyu önemlidir Mobil cihazlardaki tipik görüntüleme ekranları, hala oldukça küçüktür, nadiren hala tek renklidir ve bazı durumlarda sadece metindir; bu yüzden de ilgi uyandıracak reklamları yollamak için ideal buluşma yeri değildir.
2. Zorlama yasaktır Kablosuz hakkındaki en büyük yanlış anlamalardan biri, sanki bir gün yolda yürürken en yakın Starbucks’ta bir kahveye, Bloomies’de bir tatlıya ya da McDonald’s’ta bir hamburgere davet eden dijital kuponların bombardımanına uğrayacağımızdır. Bu tür uygulamalara “zorlayıcı reklam” denmektedir. Bu 10 yılın daha başında herkes, fiziksel olarak bulunduğunuz yer temelinde, bu tür bir yer esaslı reklamcılık formu hakkında konuşuyordu (Latte Senaryosu olarak adlandıralım).
3. Oyunun adı entegrasyondur Birçok uzman, kablosuz reklamcılığın en iyi haliyle basılı ürünler, outdoor ya da TV reklamcılığının bir kombinasyonunu içeren bir entegre multimedya kampanyasının bir parçası olarak işe yarayacağında hemfikir.
4. Eğlence sarsıyor Birçok uzman, en güçlü reklamcılık modellerinin iletişimi kolaylaştıran, anında memnuniyet sağlayan ya da bir tür oyalayıcı eğlence sunanlar olduğunda hemfikir. Tanık olunduğu gibi anket ve benzeri ıvır zıvır en popüler motiflerdir.
5. Sponsorluk kuralı Televizyonun altın çağına kulak verdiğimizde, tüketiciler reklamları önemsemedikçe ve markalar alternatif reklam fırsatları talep ettikçe, sponsorlukların gelecek yıllarda pazarlamacılar.

BAĞIMSIZ MARKALAŞMAK
için en önde gelen model olması bekleniyordu. Fikir: Reklamcılar sattıkları şeyle ilişkili ya da ilişkisiz herhangi bir şeye sponsorluk yapabilir, ama hiçbir şekilde kendi müşteri profilini hedeflemeyen şeylere değil.
6. Kişisel olma zamanı IDC’nin “Tüketicinin yeni ortaya çıkan medyada reklama tahammülü” hakkındaki bir araştırmasında katılımcıların yüzde 90’ından fazlası, eğer reklam önceden üzerinde çalışılarak hazırlanmış, kendilerine uygun bir kullanıcı profili üzerine kurulu bir reklamsa o reklamla çok ilgileneceklerini söylüyor. Anlamlı olun. Aile evinden ayrılmış gençleri şımartmanın bir anlamı yok.
7. Yer (bazen), olduğu yerdir Televizyon gibi bazı medya araçları, tüketicilere tek bir kütle gibi davranmaktan kâr ederken, mobil reklamcılığın en umutlandırıcı öngörüsü sadece spesifik bir kullanıcıya değil, belirli bir lokasyondaki spesifik bir kullanıcıya mesaj gönderme yeteneğiydi; nihai kavramsal mesaj gönderme.
8. Araç (hala) mesajıdır Kablosuz medyaya ilişkin diğer olanakların kullanımını keşfetmeye başlamak önemlidir. Akıllı pazarlamacılar, kablosuz gerçekleşen iletişimin bu mevcut yapabilirliklerle entegre etmenin yollarını bulacaktır.
9. Genç düşünün (Bir noktaya kadar) yaşından daha genç tüketicilerin, sadece cep telefonu satılabilecek bir kesim olmaktan ziyade, kablosuz teknolojisini ilk önce benimseyecekleri konusunda çok az şüphe var.
10. Şu an gibi bir zaman yok Kablosuz, pazarlama planlarınızı yapacak mı yıkacak mı? Entegre pazarlama çabalarınızda size, emsalsiz biçimde kişisel ve belirgin bir biçimde güçlü bir temas aracı olarak rekabet üstünlüğü sağlayacak mı? Mutlak surette. Kablolu internetin ilk günlerinde olduğu gibi daha fazla sayıda tüketici, mobil medya dünyasına girdikçe bu alanda en önce ustalaşan pazarlamacılar en iyi konuma sahip olacaktır.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz