"Hacı Sabancı'nın Beşiktaş aşkı"

Denizcilik işinde dünyanın saygın armatör aileleri arasında yerlerini almak istediklerini söyleyen Hacı Sabancı ile işin yanı sıra özel hayatını konuştuk.

25 MART, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Hacı Sabancı'nın Beşiktaş aşkı
(Hacı Sabancı (arkadaki) ve kardeşlerinin Beşiktaş tutkusu çocukluk yıllarından geliyor. En önde duran Hakan Sabancı, ortadaki ise en küçükleri Kerim Sabancı)

Densa Holding’de babası Ömer Sabancı ile çalışan Hacı Sabancı için Beşiktaş çok önemli bir yere sahip. Hafta sonları takımın maçlarını kaçırmamaya özen gösteren Sabancı, Beşiktaş sevgisinin babasından geldiğini söylüyor. Maçlardan önce babası Ömer Sabancı, kardeşleri Hakan ve Kerim’le buluşmaktan ve yaptıkları sohbetlerden büyük keyif aldığını belirtiyor.

Hacı Sabancı, Sabancı Ailesi'nin en genç üyelerinden biri. Ömer ve Arzu Sabancı'nın büyükoğlu olan Sabancı, üç yıl önce Amerika'daki eğitimini tamamlayıpTürkiye'ye dündü. Kariyerinde nasıl ilerleyeceği merak konusuydu. Başkanlığını babası Ömer Sabancı'nın yaptığı Densa Holding'te başkan yardımcısı ve yönetim kurulu üyesi olarak çalışmaya başladı. Denizcilik işinde dünyanın saygın armatör aileleri arasında yerlerini almak istediklerini söyleyen Hacı Sabancı ile işin yanı sıra özel hayatını konuştuk.

İş hayatında babasını idol olarakaldığını söyleyen Hacı Sabancı, Beşiktaşlılığın da babadan geldiğini anlatıyor. Beşiktaşlı Sabancı'nın hayatında futbol önemli bir yere sahip. Hafta sonu maçları kaçırmayan Hacı Sabancı, babası Ömer Sabancı, kardeşleri Hakan ve Kerim'le maç öncesi yapılan sohbetlerden de büyük keyif aldığını söylüyor... İşte Sabancı'yla yaptığımız keyifli sohbetin detayları...

Amerika'da denizcilik ve finans konularında aldığınız eğitimin ardından 2010 yılında Densa'da yönetim kurulu üyesi olarak babanızla çalışmaya başladınız. Bu göreve hazırlık süreciniz nasıl oldu?
Eğitimim nedeniyle yılın büyük bölümü yurtdışındaydım. Fakat yazları grup şirketlerinde stajyer olarak da çalıştım. Ben mezun olup gelince de hemen işe başladım. Yurtdışında üç yıl başka bir şirkette çalışma fikri de vardı, fakat ben dönüp babamla çalışmak istedim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz