"Kişisel gelişim severim"

Önce kendi kişiliğini, sonra birlikte çalıştığı insanların kişiliğini tanıma konusunda kendini geliştirmek isteyen profesyonellere öneririm. Okuduktan sonra insanlarla bağ kurmanızın önü açılacak.

4 EKİM, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Kişisel gelişim severim
İ. ETHEM CAN / EL İTA GIDA GENEL MÜDÜRÜ
Kitaplar hayatımın vazgeçilmezleri. Önereceğim ve mutlaka okunması gereken kitaplar ise şöyle: Birincisi Florance Littaure'nin yazdığı “Kişiliğinizi Tanıyın” adlı kitap. Önce kendi kişiliğini, sonra birlikte çalıştığı insanların kişiliğini tanıma konusunda kendini geliştirmek isteyen profesyonellere öneririm. Okuduktan sonra insanlarla bağ kurmanızın önü açılacak.

John C. Maxwell ve Jim Dornan'ın kaleme aldığı “Etkili insan Olmak” adlı kitap, etkili bir insan olmanın ve başka insanların hayatlarına değer katmanın yollarını görmenizi sağlıyor. “Büyük Düşünmenin Büyüsü” adlı kitapsa büyük düşünmenin gücünden yararlanmanızı sağlayacak öneri, teknik ve kuralları görmenizi sağlayacak. Böylece daha iyi satış yapmak, daha iyi yönetmek, daha çok para kazanmak ve hepsinden önemlisi daha büyük mutluluk ve zihin dinginliği bulmak konularında okurlarına yardımcı olacak.

Liderlik konusunda hedeflerinize nasıl ulaşabileceğinizi daha net görebilmeniz için “360 Derece Lider” adlı kitabı, iş yaşamında liderliğin bir adım ötesine geçmek için ise Max Landsberg'in “Koçluğun Tao'su” adlı kitabını öneririm.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz