Şiddetle tavsiye ederim

Son dönemde okuduğum kitaplar arasında özellikle James Womack ve Daniel T, Jones'un birlikte yazdığı "Yalın Düşünce” kitabından çok etkilendim.

25.03.2014 12:44:450
Paylaş Tweet Paylaş
Şiddetle tavsiye ederim
HİLMİ UYTUN / HÂFELE İCRA KURULU BAŞKANI
Son dönemde okuduğum kitaplar arasında özellikle James Womack ve Daniel T, Jones'un birlikte yazdığı "Yalın Düşünce” kitabından çok etkilendim, işi tanımlı parçalara bölüp iyileştirerek yönetmek ve iş sürecinde yaşanan darboğazların toplam akışı da belirlediği düşüncesinden hareketle israfların en aza indirgenmesi gerektiğini söyleyen bir yönetim felsefesini anlatan bu kitabın, önemli bir bilgi kaynağı olduğuna inanıyorum.

Günümüzde ekonomi kaygan bir zemindeyken, doğrunun net bir tarifini yapmak gerçekten zor ama bu doğruyu hayata dahil etmek bir kat daha da zor. Doğruyu yanlıştan ayırt edebilme becerisi, iş hayatındaki başarının ön koşulu, ancak tamamı değil.

Gelişime odaklanan bir değişim, şirketin tüm paydaşlarında eş zamanlı ve sistematik olarak başlamalı, Larry Bossidy ve Ram Charan'ın bu konuyu detaylı olarak ele alan "Execution: The Discipline of Getting Things Done Execution” kitabını okumaktan da çok keyif aldım, Şirketini ve kendini geliştirmek isteyen yöneticilere şiddetle tavsiye ederim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz