"Spor koçları CEO'ları anlattı"

CeoLife olarak spor eğitmenleriyle çalışan iş insanlarıyla egzersiz programlarını ve sporun iş yaşamlarına etkilerini konuştuk. Aynı zamanda spor koçlarına da CEO’ların nasıl öğrenciler olduğunu sorduk.

25 MART, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Spor koçları CEO'ları anlattı
Düzenli spor yapmanın fiziksel olduğu kadar sosyolojik ve psikolojik yararları da var. Bu nedenle iş dünyasından pek çok isim için spor, "vazgeçilmezler” arasında yer alıyor. Motivasyonu en üst seviyede tutmak için spor koçlarıyla beraber çalışmayı tercih eden iş insanı sayısı da her geçen gün artıyor.

CeoLife olarak spor eğitmenleriyle çalışan iş insanlarıyla egzersiz programlarını ve sporun iş yaşamlarına etkilerini konuştuk. Aynı zamanda spor koçlarına da CEO’ların nasıl öğrenciler olduğunu sorduk. Kimi öğrencisini ilham verici olarak tanımladı, kimi çok azimli... Ancak çoğu spor koçuna göre spor yapan CEO’lar düzenli ve istikrarlı...

DİLEK BAŞARIR / MCDONALD'S GENEL MÜDÜRÜ
ÖNEMLİ KARARLARI SPOR YAPARKEN ALIYOR

17 yaşından beri spor yapan McDonald's Genel Müdürü Dilek Başarır, 5-6 yıldır spora daha da ağırlık vermiş durumda. Spor eğitmeni Yeşim Tuncay'la bir yıldan beri haftanın üç günü sabahları spor yapıyor. Tuncay'la tavsiye sonucunda bir araya geldiğini söyleyen Başarır, hafta içi üç gün saat 7'de pilates yapıyor. Aynı günlerin akşamı ise kardiyo çalışıyor. Çoğu önemli kararı spor yaptığı sırada aldığını söyleyen Başarır,"Aynaya baktığımda dinç, sağlıklı, iç huzuru yüksek, özgüvene sahip, mutlu, yapıcı bir Dilek Başarır görmek spora olan tutkumu artırıyor"diye konuşuyor.

Peki eğitmenle çalışmanın yararı ona göre ne? Bu soruyu şöyle yanıtlıyor
Başarır: "Eğitmenle çalıştığınızda tüm hareketleri doğru yaptığınızdan emin oluyorsunuz. Hareketleri doğru yaparak ise hem doğru bölgeleri çalıştırıyor, hem de sakatlanma riskini sıfırlıyorsunuz."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz