"16 milyar liralık alacak yapılandırıldı"

7 Kasım itibarıyla toplam 1 milyon 665 bin kişi başvuruda bulundu ve toplam rakam 16 milyar lirayı geçti. İşte detaylar...

10 KASIM, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
16 milyar liralık alacak yapılandırıldı
Maliye Bakanı Şimşek, "7 Kasım itibarıyla toplam 1 milyon 665 bin vatandaşımız başvuruda bulundu ve 16,3 milyar liralık alacak yapılandırıldı" dedi. Şimşek, bazı alacakların yeniden yapılandırılmasını da içeren "torba yasa"nın ilk sonuçlarını açıkladı.   7 Kasım itibarıyla toplam 1 milyon 665 bin kişinin başvuruda bulunduğunu ve 16,3 milyar liralık alacağın yapılandırıldığını bildiren Şimşek, "Vatandaşlarımız, başvuru süresinin 1 Aralık'ta dolduğunu unutmasın ve işlerini son günlere bırakmasın" uyarısı da yaptı.  

HENÜZ 1 AY BİLE GEÇMEDİ

Bakan Şimşek, yaptığı açıklamada, kamuoyunda "torba yasa" olarak bilinen İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması ile Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair 6552 sayılı Kanun'un 11 Eylül'de yürürlüğe girdiğini ve aynı tarih itibarıyla yapılanma taleplerini içeren başvuruların alınmaya başladığını hatırlattı. Başvuruların başlamasının üzerinden henüz 1 ay bile geçmemesine rağmen, gelen sonuçlardan memnun olduğunu belirten Şimşek, bunda yapılan tanıtım çalışmalarının da etkili olduğunu söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz