"2015'i bekleyen 5 risk!"

Ekonomist Nouriel Roubini, küresel ekonomiyi bekleyen 5 riski açıkladı. İşte iş dünyasının yakından takip ettiği konular hakkında Roubini'nin beklentileri

25 ARALIK, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
2015'i bekleyen 5 risk!
Küresel ekonomide 5 büyük risk Ekonomist Nouriel Roubini, 2015'te küresel ekonomiyi bekleyen beş riski açıkladı. Ekonomist Nouriel Roubini, web sitesinde, gelecek sene küresel ekonomiyi bekleyen beş riski açıkladı.

İşte Roubini'nin takımının ele aldığı riskler:

- Euro Bölgesi çöküşü: Deflasyon riskinin artmasıyla, Euro Bölgesi, küresel ekonomi için istikrar bozucu bir güç oluşturabilir. 

- Japonya'daki zayıflık: Abenomics olumsuz sonuçlar doğurabilir, ekonomik zorluk artabilir ve Japon şirketlerin iç piyasayı terketme riskini beraberinde getirebilir. 

- Çin'deki yavaşlama:
Çin'in finansal sistemi, önemli stres işaretleri gösteriyor. Ekonominin fazla yavaşlaması, emtialar ile ABD gibi ticaret odaklı şirketleri etkiler. 

- Jeopolitik risklerdeki artış: Rusya ve Ortadoğu gibi bölgelerdeki jeopolitik riskler ekonomiyi tehdit eden bir başka unsur. 

- Doların yükselişi: Dolarda son görülen yükseliş, çoğu ABD'li tarafından olumlu olarak algılandı fakat gelişmekte olan ülkeler üzerinde yıkıcı etki yaratabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz