FED'den 'Haziran' açıklaması!

Richmond Fed Başkanı Lacker, Fed'in faizi Haziran'da artırmak için güçlü nedenleri olacağını, Kansas City Fed Başkanı George da, faiz artırımını konuşma vakti geldiğini söyledi.

2 NİSAN, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
FED'den 'Haziran' açıklaması!
Fed’in faiz zamanlamasına ilişkin bir değerlendirme Richmond Fed Başkanı Jeffrey Lacker ve Kansas City Fed Başkanı Esther George’dan geldi. Richmond Fed Başkanı Jeffrey Lacker, Fed'in faizi Haziran'da artırmak için güçlü nedenleri olacağını söyledi. 

6 YILIN EN KÖTÜSÜ! TIKLAYIN!

İYİLEŞME VAR MI?

Richmond'da bir etkinlikte konuşan Lacker, zayıf verilerin geçici ve mevsimler olduğunu, tüketici harcamaları, istihdam piyasası ve diğer ekonomik koşullarda ciddi bir iyileşme yaşandığını ifade etti.  

'FAİZ ARTIMINI KONUŞMA VAKTİ GELDİ'
Kansas City Fed Başkanı Esther George da, ABD Merkez Bankası için faiz artırımını konuşma vakti geldiğini söyledi. New York'ta düzenlenen bir etkinlikte konuşan George, geçici düşük enflasyondan dolayı rahatsızlık hissetmediğini, enflasyonun yeniden yüzde 2 hedefine doğru yükselmesini beklendiğini kaydetti. George ayrıca, parasal desteğin bir kısmını geri çekmeye başlamalarının yerinde olacağını ifade etti.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz