'Sonunu tatlıya bağladık!'

Merkez Bankası Başkanı Başçı ile biraraya geldiği toplantıyı değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sonunu tatlıya bağladık" açıklamasında bulundu

14.03.2015 14:12:280
Paylaş Tweet Paylaş
'Sonunu tatlıya bağladık!'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Merkez Başkanı Erdem Başçı ile biraraya geldiği toplantıyı değerlendirdi.

ULUDAĞ EKONOMİ ZİRVESİ BAŞLADI! TIKLAYIN!

HANGİ KONULAR GÖRÜŞÜLDÜ?

Erdoğan şunları ifade etti: "Görüş ayrılıklarının olmadığı bir yer söz konusu değil. Tabii ki olur ama biz sonunda bir metin açıkladık. Bu metinde de görüldüğü gibi faiz konusunu özellikle görüştüğümüzü, bunun yanında ekonomik gelişmeleri yerinde değerlendirme, büyümeyle ilgili durumu değerlendirme ve bundan sonraki sürece yönelik olarak da özellikle hassasiyetimiz şudur: yatırımların aksamaması, gerilememesi ve bu konuları görüştük. Bu konuda yatırımları teşvik edici tedbirlerin alınması noktasında Merkez Bankasının da bir işlevinin olacağı düşüncesini özellikle paylaştık. Ben de yanımda ekonomiyle ilgili baş müşavirlerimizi almak suretiyle, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan Bey ve Merkez Bankası Başkanımız olmak üzere değerlendirmeyi yaptık."

VE TATLIYA BAĞLANDI

Erdoğan şöyle devam etti: "Sonunu tatlıya bağladık. Temenni ederim ki bundan sonraki süreçte bu vardığımız neticeyi daha sık aralıklarla bir araya gelmek suretiyle sürdürürüz ve açıklarımızı bir an önce kapatır, inşallah gerek kurda, gerek faizde, gerekse özellikle Türkiye'nin yatırımlarında herhangi bir gerileme olmadan kararlı bir şekilde bu süreci sürdürürüz diyorum ve hep birlikte bu konsensüsü sağlayarak, açıklamamızı da biliyorsunuz yaptık ve bu şekilde adımları atmanın kararını aldık."
  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz