"Ustalık dönemindeyiz"

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan Türkiye’nin ekonomik alanda gelecekte yapacaklarını ve geçmişte yapılan reformların etkisini anlattı

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Ustalık dönemindeyiz
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye ekonomisinin kaptanı. Son dönemde ekonomik açıdan yapılan tüm çalışmaların altında onun imzası var. Babacan’a göre dünya önemli bir sınavın eşiğinde. Tüm dünyada iş dünyası aktörlerinin tedirgin olduğuna vurgu yapan Babacan, Türkiye’nin bu ortamda yaptığı reformlarla krizden korunduğunu söylüyor. Reformlara son hızla devam edeceklerinin sinyallerini veriyor ve “Önümüzdeki dönem bizim için korkmadan doğruları yapacağımız bir dönem olacak. Tartışmalar yapılacak, öneri ve eleştirileri alacağız. Fakat kimseyi tamamen memnun edemeyiz” diye konuşuyor. Ali Babacan, Türkiye ekonomisine yön veren en önemli isimlerden biri. Capital ve Ekonimist dergilerinin Bursa Valiliği işbirliğiyle düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde ekonomi dünyasının aktörleriyle bir araya gelen ekonominin kaptanı, yeni döneme ilişkin ilginç mesajlar verdi. Türkiye’nin dünya krizinden az etkilenmesinin nedenlerine değindi. Önümüzdeki dönemde de önemli ve radikal reformlara imza atacaklarının sinyallerini verdi. Bu anlamda herkesi memnun edemeyeceklerinin bilincinde olduklarına da vurgu yapan Babacan, “Hükümet olarak üçüncü dönemi yaşıyoruz. Sayın Başbakanımızın tabiri ile ustalık dönemindeyiz. Bu dönem aynı zamanda Türkiye’nin başarılarını perçinleyici çalışmaların dönemi. Önümüzdeki dönem bizim için korkmadan doğruları yapacağımız bir dönem olacak. Tartışmalar yapılacak, öneri ve eleştirileri alacağız. Fakat kimseyi tamamen memnun edemeyiz” diye konuştu. Capital ve Ekonomist dergilerinin Bursa Valiliği işbirliğiyle düzenlediği Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin açılışını gerçekleştiren Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, ekonominin yönünü, Türkiye’nin ekonomik alanda gelecekte yapacaklarını ve geçmişte yapılan reformların etkisini şöyle anlattı:

“Bursa’nın potansiyeli yüksek”

Bursa ülkemiz için çok önemli bir şehir. Türk sanayisinin göz bebeği, bir ticaret merkezi, aynı zamanda önemli bir tarım merkezi. Ulaşım projelerinin tamamlanmasıyla beraber İstanbul, Ankara ve İzmir üçgeninin tam ortasında, ulaşım ağlarının kesiştiği bir merkez olacak. Bir cihan imparatorluğu burada kurulduğuna göre Bursa’nın daha birçok değeri var. Bursa’mızın potansiyeli Türkiye sınırlarının çok üzerinde. Bursalı iş adamları dünyanın dört bir yanına ihracat yapıyor ve Bursa’da gittikçe daha yüksek kalitede, yüksek teknolojide üretim yapılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz