81 kat büyüdü hız kesmeyecek

Banka kredileri, son 10 yıldır hızlı bir büyüme trendinde.

1.02.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
81 kat büyüdü hız kesmeyecek


MEHMET CEMALCILAR / YAPI KREDİ PERAKENDE BANKACILIK GRUP DİREKTÖRÜ
HEDEFİMİZ YÜZDE 30 BÜYÜME"
FIRSAT ALANI

Tüketici kredileri, farklılaşan müşteri ihtiyaçlarına yönelik zenginleşen ürün ve hizmet yelpazesiyle bankalar için büyük bir fırsat alanı oluşturuyor. Bu ürün-hizmet zenginliğini ticari verimlilik ve gider disiplini ile sunabilmek, hem biz hem rakiplerimiz için en önemli odak noktası haline geldi. Kârlı ve verimli büyümeyi en iyi şekilde gerçekleştirilebilmek için başarılı müşteri ilişkileri yönetimi, hizmet kalitesi, doğru fiyatlama ve kalifiye, uzmanlaşmış personel odaklanılması gereken konular olmaya devam edecek.

2012 TAHMİNİ
Tüketici kredilerinin bu yıl yüzde 20 civarında büyüyeceğini tahmin ediyorum. Büyümenin kaynağı konut kredileri ve bireysel ihtiyaç kredileri olacak. Bireysel ihtiyaç kredilerinde, 2011 'in ilk yarısındaki yüksek büyüme, ikinci yarıda alınan tedbirler neticesinde hızını kaybetti. Şu anda 2012 için yaklaşık yüzde 25'lik bir büyüme bekliyoruz. Konut kredilerinde ise 2011 'de yüzde 21 büyümeden sonra 2012'de yüzde 18 civarı bir büyüme tahminimiz var.

YENİ YIL PLANI
Yapı Kredi'de 2011 'in sonunda tüketici kredilerinin toplam kredilere oranı yüzde 20 civarında gerçekleşti. Müşterilerimizin beklenti ve talepleri doğrultusunda yeni ürün ve hizmetler sunarak pazarda daha da büyümeyi hedefliyoruz. 2012 yılında toplam kredilerde yüzde 18 civarı bir büyüme hedeflerken ana odak noktası olan tüketici kredilerinde yüzde 25-30 civarı bir büyüme öngörüyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz